пʼятниця, 01 листопада 2024 16:25

"Мене росіяни вмовляли взяти російський паспорт" - Історія примусової депортації українських підлітків

"Мене росіяни вмовляли взяти російський паспорт" - Історія примусової депортації українських підлітків
"Мене росіяни вмовляли взяти російський паспорт" - Історія примусової депортації українських підлітків. Фото: youtube.com/@OpenUkraine

Росія застосовує погрози та насильство, щоб змусити українську молодь з окупованих територій відмовитися від своєї ідентичності та асимілюватися в російське суспільство.

Про це розповіли Анастасія Мотичак з Херсону і харків'янка Ксенія Колдін під час панельної дискусії "Пережити полон: примусова депортація до Росії", яка відбулася в рамках 10-го Київського Безпекового Форуму для молоді.

За словами Мотичак під час окупації в Херсоні школярам активно пропонували поїздки до таборів Криму, а тим, хто відмовлявся - погрожували.

"Моя мама не хотіла мене туди відпускати, але директор мого коледжу наполягала. Вона морально тиснула на маму", - зі слів 17-річної дівчини, коли її мама відмовилася, директорка пригрозила забрати її примусово.

Зазначається, що в Криму для український дітей були створені жахливі умови:

"Коли я приїхала, нас заселили в кімнати, і перше, що я побачила, це були таргани в шафках, у їдальні таргани були, нам доводилося спати на смердючих простирадлах та подушках".

Анастасія також поділилася, що зазнала фізичного насильства, залякувань та тиску, щоб змусити її примусово оформити російський паспорт. Лише через чотири місяці, коли вона змогла повернутися до України через Польщу, відчула полегшення.

Тим часом харків'янка Ксенія Колдін розповіла, що разом із молодшим братом, з яким вони є сиротами, проживала в Харкові, але на початок повномасштабного вторгнення перебувала в прийомній родині у Вовчанську.

Після російської окупації міста дівчину відправили примусово в технікум в Шебекино до Росії.

За її словами, варіанту відмовитись не було.

"Брата відправили в літній табір начебто на відпочинок на два тижні. Я зрозуміла, що тут щось не те. Два тижні затягнулися на дев'ять місяців розлуки", - зазначила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти мілітаризують підлітків у Криму

"Ми хотіли повернутись до України, але я не знала, як. Мене росіяни вмовляли взяти російський паспорт. Через відмову приймати громадянство мене вигнали з гуртожитку", - розповіла Ксенія.

Ксенія розповіла, що зв'язалась з соціальною службою Харкова, щоб повернутись із братом до України.

"Його тоді вже взяли в російську родину. Прийомна родина брата почала на нього психологічно тиснути, обірвали між нами контакти. Але я змогла дізнатись його адресу і ми зустрілись, змогла переконати його повернутися до України. Я рада, що ми з братом вдома, його прийняла хороша сім'я. Я рада бути на Батьківщині і вірю в нашу перемогу", - сказала Ксенія Колдін.

У квітні російській диктатор Володимир Путін видав указ, згідно з яким жителі ТОТ, які відмовляються від російських паспортів, стануть іноземними громадянами чи особами без громадянства. Такі особи мають право проживати у ТОТ лише до 1 липня", - йдеться у зведенні британської розвідки.

Існує реальна ймовірність того, що будь-які особи на ТОТ після цієї дати, які не мають російського паспорта, будуть депортовані або затримані.

"Нещодавня риторика заступника голови Ради національної безпеки РФ Дмитра Медведєва вказує на те, що окремі особи можуть бути депортовані у віддалені райони Росії. Кремль проводить невпинну політику русифікації на ТОТ. В іншому указі про військові округи від 26 лютого йдеться, що ТОТ тепер увійде до складу Південного військового округу Росії. Кремль прагне зробити інтеграцію ТОТ до складу Російської Федерації незворотною", - зазначають у Міноборони Великої Британії.

Зараз ви читаєте новину «"Мене росіяни вмовляли взяти російський паспорт" - Історія примусової депортації українських підлітків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі