В перші місяці 2019 року Канада відмовила у візі 23% українців.
Водночас за 4 місяці 2019 року 77% заявок були успішно задоволені, - про це повідомив посол Канади в Україні Роман Ващук.
Порівняно з минулими роками, ситуація з видачею віз для українців значно покращилася.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки росіян не пустили в Україну з початку року - статистика
"Мабуть, частина людей уже звикли до наших візових анкет. Ми не проводимо співбесіди з людьми, які подаються на візу. Що ви впишете в анкету – те і буде підставою для рішення. І якщо ви не зазначили там якісь факти чи доводи на користь того, що вам потрібна віза, з думкою про те, що хтось їх вгадає, – то цього не буде", - сказав Ващук.
Посол розповів, що є три основні категорії, через які у людей виникають проблеми з отриманням візи: наявність фінансової можливості для подорожі за представленими документами, випадки нелегальної еміграції до Канади з боку родичів заявника і візові відмови чи інші проблеми в інших країнах, з якими у Канади є угоди щодо обміну інформацією.
Досить високий показник відмов посол пояснює тим, що Канада має інші правила порівняно, наприклад, з Шенгенською зоною, де є контроль не тільки за в'їздом, а й за виїздом іноземних громадян.
"У нас ні реєстрації, ні контролю за виїздом немає. Єдиний засіб контролю за нелегальною працею чи еміграцією, який ми маємо, – це саме видача в'їзної візи. Інші інструменти значно менш ефективні. Саме тому ми більш прискіпливі. При цьому ми, як правило, видаємо 10-річні візи – так само, як і наші американські сусіди. І, наскільки я знаю, у нас відсоток позитивних рішень щодо віз в Україні зараз є вищим, ніж у США", - зазначив Ващук.
Український паспорт піднявся у світовому рейтингу впливовості на 23 місце в 2019 році. Порівняно з минулим роком, паспорт громадянина України піднявся на 5 позицій.
Коментарі