Більшість українців, які не покидали країну через війну, з розумінням ставляться до співвітчизників, які виїхали за кордон.
75-90% українців, які зараз перебувають на території України, до біженців за кордоном ставляться нормально. Засуджують їх лише 5% опитаних. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Соціологи під час опитування змоделювали кілька історій людей, які виїхали за кордон, і попросили респондентів висловити ставлення до різних життєвих ситуацій. Зокрема, попросили змоделювати історію 38-річною жінкою з неповнолітньою дитиною, яка виїхала до Європи, а її чоловік залишився в Україні; 25-річну незаміжню дівчину без дітей, яка також покинула країну; 72-річного професора, який на момент вторгнення перебував у Європі з особистих обставин і залишився там; 31-річного заробітчанина у Польщі, який вирішив не повертатися додому після вторгнення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Речник президента Чехії одружився з українською біженкою
З'ясувалося, що найкраще респонденти ставляться до жінок з неповнолітніми дітьми, чиї чоловіки залишилися в Україні. Таких підтримують 90%.
"Скоріше за все, коли респонденти чують "українські біженці в Європі", то найчастіше у них зринає образ саме жінки з дитиною", – кажуть соціологи.
Якщо прибрати з опису неповнолітніх, ставлення стає трохи гіршим: бездітну дівчину не засуджують 87%.
Літнього професора підтримують 83%. Заробітчанину співчувають 75%, а 19% не вважають, що він вчинив правильно.
Російська Федерація зосередилася на масованих ракетних ударах по енергетичній інфраструктурі України ще від середини жовтня. Таку ціль окупанти обрали невипадково, зазначив колишній командувач американської армії в Європі генерал Бен Ходжес. Він пояснив, що тактика росіян – зробити українські міста непридатними до життя.
За його словами, тоді сотні тисяч українських біженців будуть змушені втікати в Західну Європу. Це – справжні наміри РФ.
Коментарі