Новий наступ на Київ, про який заговорили в Кремлі, – це російський блеф. Російська Федерація не має необхідної кількості війська, а провести мобілізацію в Кремлі не можуть, бо завалиться вся їхня політична система. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Віктор Ягун.
"Немає жодної загрози. Це все блеф Росії і частково Білорусі. Російська Федерація не має сил, щоб здійснити наступ на територію України. З півночі їм для цього треба буде щонайменше 100 тисяч військових. Вони їх не мають", – говорить Ягун.
Накопичити таку кількість війська росіяни не зможуть у найближчі пів року, каже експерт.
"Планувати такий наступ на осінь не можуть, бо багато що може змінитися на фронті. Їм зараз треба спробувати пройти Чорнобаївку та Сіверськодонецьк. У них величезні проблеми. Водночас поки ми накопичуємо озброєння, вони пробують захопити все, що можуть. Це їхня тактика", – наголошує Ягун.
У Росії також величезні проблеми з мобілізацією, додає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Альтернатива ЄС від Джонсона: дипломат розповів, чи є перспектива в такого союзу
"У них військові тікають з поля бою. Якби росіяни оголосили мобілізацію, тоді б могли накопичити кілька мільйонів військових. Щоб захопити Україну, їм потрібна щонайменше мільйон людей у війську", – говорить Ягун.
Але якщо мобілізацію Кремль вирішить оголосити, то вся система в РФ зламається, додає експерт.
"Ті, хто живе в Росії, почнуть запитувати: а що сталося? Влада російському населенню казала, що війни немає, є спецоперація. Що в них є найкраща зброя, а українці зустрічають окупантів із хлібом-сіллю. Прихована мобілізація не дає накопичити необхідні сили", – каже Ягун.
У Брянській і Курській області РФ немає ознак формування російських військ. Але небезпека повторного наступу залишається, повідомляє Київська ОВА.
Бої за Київ розпочалися після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року. Наступ російських сил на Київ відбувався з північно-західного напрямку, з боку Чорнобильської зони відчуження та Білорусі, бої з російськими ДРГ з початку вторгнення відбувалися переважно на обох берегах Дніпра.
Коментарі