Через менш як два тижні діти в Україні підуть на навчання в ті школи, що відповідають умовам під час війни. Батьки можуть самостійно перевірити готовність навчальних закладів.
Майже всі освітні заклади пройшли аудит безпеки ще в липні. Це допомогло визначити, чи готова певна школа приймати учнів на навчання під час війни. Порадами стосовно перевірки готовності школи до воєнного стану поділився освітній омбудсмен Сергій Горбачов в коментарі УНН.
"Після цього школа робила висновок, чи готуватися до нового навчального року, щось переопрацювати, щось будувати, чи шукати поруч укриття. Висновок такої комісії – це обов'язкова умова для того, щоб школа працювала офлайн", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ніякої російської мови і вивчення, що таке "рашизм": шкільну програму змінили
Горбачов звертає увагу батьків на те, що висновок такої комісії є обов'язковою умовою, щоб школа могла працювати в офлайн-режимі. Якщо ви цікавитеся безпекою учнів у навчальному закладі, можете в будь-який час запитати висновок цієї комісії – школа повинна його вам надати.
Також освітній омбудсмен порекомендував звернути увагу на зручність навігації в школі. Він порадив батькам прийти до школи, покрутитися, роззирнутися, а потім заплющити очі і спробувати зрозуміти, де вони перебувають і як добратися до того чи іншого приміщення. Якщо зробити це складно, то це означає, що показники навігації продумані адміністрацією школи погано.
Навчальний рік в Україні розпочнеться 1 вересня і триватиме до 30 червня 2023 року. Про це заявив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Наступний навчальний рік може тривати більше або менше 175 днів, підкреслив він.
Навчальний заклад самостійно визначатиме тривалість і структуру навчального року. Тривалість навчального тижня, занять та відпочинку визначатиме педагогічна рада кожного навчального закладу.
Коментарі