За даними дослідження, проти того, щоб Білорусь та Росія сформували державу з єдиною валютою, єдиним президентом і парламентом, виступили 54,8 відсотка респондентів. За союз з Росією висловилися тільки 20,4 відсотка опитаних.
При цьому прихильників Союзної держави виявилося значно менше, аніж прихильників вступу Білорусі в ЄС (тезу про приєднання до Євросоюзу підтримали 33,5 відсотка респондентів). Щоправда, більшість білорусів все ж таки висловилися за те, щоб республіка залишалася незалежною державою.
Відзначимо, що президент Білорусі Олександр Лукашенко останніми роками неодноразово робив скептичні заяви про перспективи Союзної держави. В кінці травня 2009 року він, зокрема, звинуватив Росію в "небажанні пускати нас на свій ринок" і заявив, що в умовах, коли користь від інтеграції з РФ сумнівна, республіці доводиться розвивати відносини із Заходом.
Білоруський опозиційний політик Микола Статкевич, коментуючи підсумки опитування BISS, висловив думку, що ідея союзної держави спочатку була приречена на провал. "Не працює сама ідея, оскільки вона заявлена, як існування двох країн на рівних. А Росія ніколи не захоче, щоб у Білорусі та у неї були однакові права, - міркує опозиціонер. - А тут вже наступає дискримінація".
Договір про створення Союзної держави Росії та Білорусі підписаний в 1997 році. Проте єдина конституція, яка б визначила повноваження керівництва Союзу і завершила процес інтеграції, не затверджена досі.
Між тим під час опитування, проведеного ВЦВГД в жовтні 2008 року, з"ясувалося, що прихильниками Союзної держави є менше половини росіян (46 відсотків), приблизно стільки ж висловилися за об"єднання двох країн, повідомляє Lenta.ru.
Коментарі