вівторок, 27 січня 2015 15:55

Як війна змінила українців?

Як війна змінила українців?
uainfo.org

Через війну на сході українці стали меншими мрійниками. Навчилися називати речі своїми іменами і тверезо ставитися до всього, що відбувається. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповів психолог Валентина Домська.

"За рік війна змінила українців, - каже психолог. - Наш народ понад рік живе у постійному стресі. Почуття вини і докори сумління керують людьми, які залишилися вдома, а не пішли воювати. Спрацювала колективна мораль. У боротьбі за виживання зараз бере участь ціла нація".

За словами психолога, у миролюбивої нації загострилося відчуття справедливості.

"Ми стали багато критикувати і скупіше хвалити, - говорить Домська. - У багатьох зараз почуття провини за своїх загиблих родичів і товаришів, а ще відчуття того, що нас зрадили. Зрадник у кожного персоніфікований. Але у тому, що Путін – спонсорує тероризм, не сумнівається ніхто".

"Є люди, які понад усе намагаються захистити свою сім'ю і роблять усе, аби відмазати від участь в АТО власних дітей, - каже психолог. - Але стримавши власного сина від служби у війську, вони ніби відчувають вину перед тими, хто втратив свого сина чи чоловіка у бою. Щоб компенсувати чужу втрату, долучаються до збору коштів сім'ям загиблих, беруть участь у зборі продуктів і закупівлі одягу для тих, хто зараз ночує в окопах".

За соціологічними опитуваннями у нашій перемозі над терористами не сумнівається 90 відсотків українців.

"При цьому шлях до перемоги у кожного свій. Хтось вірить у підтримку Заходу, хтось надіється на падіння режиму Путіна, хтось переконаний у міцності і готовності нашої армії здолати противника, - пояснює Валентина Іванівна. – Українці об'єднуються і виходять на марш-протест з гаслами "Я Волноваха". Вони співчувають втраті своїх співвітчизників у Донецьку і Маріуполі".

За словами психолога, терористичні акти у Волновасі, Донецьку і Маріуполі стають інформаційним сигналом, закликом до боротьби за власне життя, емоційним вибухом, що має психічне зараження і дуже швидко передається.

"Активізація емоцій робить потужний вплив на почуття людей, стає чинником психологічної маніпуляції індивідуальною та масовою свідомістю, розкачує емоційну сферу, - говорить психолог. - Українці виходять на площі міст, щоб підтримати хлопців, які воюють на сході, щоб заявити, що не допустять війну на свою землю і готові робити все для того, щоб повернути мир. Хитке перемир'я не до вподоби ні тим, хто зараз стоїть на блокпостах з автоматами чи сидить у танку, ні тим, хто живе в страху, що війна може прийти у його місто".

Зараз ви читаєте новину «Як війна змінила українців?». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі