Через загрозу підтоплення окремих мікрорайонів у Кременчуці Полтавської області ввели надзвичайний стан. За словами мера міста Миколи Глухова, це надасть можливість фінансувати заходи з протидії підтопленню та залучити до цієї роботи промислові підприємства.
"За невиконання рішень комісії персональна відповідальність. Включно до кримінальної", - сказав він.
Кременчук щорічно має проблеми з підтопленням будинків.
"Якби увесь сніг та крига, що сьогодні є у місті, одночасно розтали, то місто покрилося б водою на 10 сантиметрів", - сказав керівник управління МНС виконкому Юрій Пастух.
Ситуація ускладнена тим, що населення з приватних секторів не виносило сніг на проїжджу частину, а самі дороги не вдалося очисти повністю через транспорт, який кременчужани залишали на узбіччях.
У місті перерахували човни і гумові чоботи на підприємствах, переписали прізвища та адреси всіх, хто може опинитися у зоні підтоплення. Постраждалих розселятимуть по школах, дитячих таборах та притулках. Для 224 осіб, які можуть стати постраждалими, приміщення ще підшукуються.
Власникам автозаправних станцій, які можуть опинитися у зоні підтоплення, рекомендували вивозити пальне.
Підтоплень може бути два - зараз та наприкінці квітня, коли підвищиться рівень ґрунтових вод.
Серед жителів міста ходять чутки, що дамба на Кременчуцькій ГЕС в аварійному стані, її от-от прорве. Згадують Куренівську трагедію, коли 13 березня 1961 року потужний селевий потік з Бабиного Яру крізь прорвану дамбу затопив Куренівку під Києвом. Були численні жертви.
Проте начальник обласного управління МНС Михайло Андрусенко запевняє, що дамба в порядку, її перевіряють щодня і ніхто не допустить масштабної техногенної катастрофи. Якщо дамбу прорве, вода затопить тисячу квадратних кілометрів, потужна хвиля докотиться до Кременчука за 24 хвилини.
Коментарі
3