В Індії археологи виявили давні наскельні малюнки.
Їх виявили у важкодоступному місці на території району Фарідабад в штаті Харьяна, повідомляє The Indian Express.
Вік малюнків може варіюватися від 10 до 40 тис. років. Першим зображення помітив еколог-активіст Суніл Харсана. Він виявив їх в лісі на пагорбі Мангарбані. Зараз там розташовується доісторичний пам'ятник.
Археологи спорядили туди експедицію. Науковці обстежили кілька ділянок. Виявили десяток наскельних малюнків. Поки невідомо, що вони зображають.
Деякі з зображень нагадують відбитки руки, які знаходять в печерах в різних куточках світу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли вирізаний у скелі храм
На доісторичному пагорбі виявили численні артефакти. Серед них були кам'яні інструменти. Вік найдавніших з них може досягати 100 тис. років.
"Але ми також знайшли свідчення більш пізнього проживання людей на цьому місці, аж до VIII-IX ст. н. е. Це місце може виявитися одним з найбільших палеолітичних пам'яток на Індійському субконтиненті, де в печерах виявили знаряддя кам'яної доби", - сказав директор Департаменту археології і музеїв Харьяна Банані Бхаттачарья.
В Індії археологи знайшли древній текст на кам'яній табличці. Напис містить застереження та передбачення для людства. Камінь знайшов на південному сході Індії студент-археолог Васудева Редді. Напис містить 25 рядків.
Коментарі