пʼятниця, 30 грудня 2022 07:57

Спецтема: Війна Росії проти України

В ISW оцінили ймовірність кульмінації російського наступу на Бахмут: карти боїв
4

Українські військові з боєм наближаються до Кремінної в Луганській області під час контрнаступу на Донбасі.

У Донецькій області російські окупанти кидають значні сили для штурмів на Бахмутському й Авдіївському напрямках, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни (ISW).

Контрнаступ Збройних сил України на заході Луганської області та сході Харківщини триває. 29 грудня контрнаступальні дії фіксували у районі Кремінної. За останній тиждень наші воїни просунулися на 2,5 км у напрямку міста та продовжують наступати. Значна частина 2-го армійського корпусу здасться, якщо ЗСУ прорвуть кордон лінії Сватове – Кремінна.

Українські сили можуть захопити Кремінну на початку 2023 року. 1,5 тис. українських військовослужбовців нині намагаються прорвати російські позиції у цьому районі з боку Торського в 14 км на захід від Кремінної, Діброви (5 км на південний захід від Кремінної) та Кузьмінного (3 км на південний захід від Кремінної).

Війська РФ 29 грудня продовжували проводити обмежені контратаки, щоб відновити втрачені позиції на лінії Сватове – Кремінна. Українські сили натомість відбили атаки окупантів на північний захід від Сватового в районі Стельмахівки в 16 км на північний захід від Сватового та Андріївки за 16 км на захід від міста, а також на північний захід від Кремінної біля Площанки, що в 17 км на північний захід, та Червонопопівки у 6 км на північ.

Карта бойових дій в Україні від американських аналітиків
Фото: understandingwar.org
Карта бойових дій в Україні від американських аналітиків
Карта бойових дій в Україні від американських аналітиків
Карта бойових дій в Україні від американських аналітиків

Російські сили продовжують перекидати в район Кремінної дедалі більше обладнання та особового складу, зокрема значну кількість особового складу групи "Вагнер". За оцінкою ISW, окупанти, імовірно, готуються до рішучого наступу в Луганській області, хоча досі неясно, чи є цей рішучий наступ наступальним, чи оборонним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готуються здаватися: росіяни зводять оборонні рубежі поблизу Луганська

Ситуація на Донбасі залишається важкою. Російські війська 29 грудня продовжили наступ у районі Бахмута. Українські сили відбили атаки загарбників у районі міста та в межах 21 км на північний схід від Бахмута в районі Білогорівки, Соледара, Бахмутського та Підгородного, а також за 13 км на південь від Бахмута в районі Кліщіївки та Курдюмівки. ЗСУ відійшли з невстановлених опорних пунктів у Соледарі та Підгородному, де частини групи "Вагнер" намагаються відрізати ділянку траси М-03.

Російський "військовий блогер" заявив, що війська РФ значно просунулися у південних частинах Бахмута, але в ISW не можуть незалежно перевірити, чи справді російська армія зробила це. Росіяни нібито також провели штурми на південь від Бахмута в районі Опитного.

Швидкість потенційної кульмінації російського наступу на Бахмут, імовірно, прискорюється через збільшення вимог до персоналу та обладнання, що вже деградували.

Українські сили щодня відбивають до 20 атак російських військ у районі Бахмута. Армія РФ зосередила 40% свого артилерійського вогню на 200-кілометровій лінії фронту, що проходить від Куп'янська Харківської області до Мар'їнки Донецької області. Останніми тижнями російські сили навмисно скоротили вогонь із закритих позицій у Херсонській та Запорізькій областях та обстріляли район Бахмута артилерійськими снарядами, щоб підтримувати там темп артилерійського вогню.

За оцінкою ISW, можливості російського персоналу та техніки в районі Бахмута сильно виснажені. У результаті, ймовірно, наступ росіян з метою захоплення Бахмута досягне кульмінації. Висока потреба російських військ в особовому складі та артилерійських боєприпасах для підтримки високих темпів наступу ще більше знизить оперативні можливості військ РФ. Це прискорить темпи завершення російського наступу.

Російські війська продовжували 29 грудня наступальні операції у районі Авдіївка – Донецьк. ЗСУ відбили атаки росіян у районі Авдіївки та за 32 км на південний захід від Авдіївки в районі Красногорівки, Мар'їнки та Побєди. Російський "воєнкор" заявив, що ЗСУ використовують оборонні позиції у багатоповерхівках для створення опорних пунктів та коригування артилерійського вогню в Мар'їнці. Він припустив, що це дозволяє українським силам уповільнити темпи просування військ РФ у населений пункт.

У Генштабі ЗСУ поінформували, що російські сили продовжили стрілянину із закритих позицій вздовж лінії зіткнення у Донецькій та східній Запорізькій областях.

Авіація Сил оборони протягом попередньої доби завдала 12 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння, військової техніки ворога, а також удар по позиції зенітно-ракетного комплексу противника. Українські підрозділи ракетних військ та артилерії уразили п'ять пунктів управління, п'ять районів зосередження живої сили й склад боєприпасів російських окупантів.

Зараз ви читаєте новину «В ISW оцінили ймовірність кульмінації російського наступу на Бахмут: карти боїв». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі