У ЗСУ немає проблем з організацією призову резервістів на збори.
До військово-оперативного резерву зарахували понад 234 тис. осіб, звільнених у запас за останні роки, заявив держсекретар Міноборони Олександр Дублян під час форуму "Україна 30. Безпека держави".
"Резерв є основним джерелом для забезпечення оперативного доукомплектування військ мобілізаційними ресурсами. З 2015 року в ЗСУ розпочали створення та формування військово-оперативного резерву першої черги. Для реалізації цього завдання внесли відповідні зміни до українського законодавства", - сказав Дублян.
Підготовка резервістів здійснюється під час навчальних зборів як у складі бойових військових частин, так і в навчальних закладах Міноборони, а також на курсах підготовки й підвищення кваліфікації при навчальних закладах. На збирання й підготовку особового складу резервістів у військових частинах відводиться 15 діб. У навчальних закладах - 30.
В особливий період на військову службу можуть призвати громадян України, які уклали контракти проходження служби у військовому резерві, а також тих, хто в обов'язковому порядку зарахований до військово-оперативного резерву.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В РФ запустили фейк щодо "загальної мобілізації" в Україні: в МЗС відреагували
25 березня указом президента Володимира Зеленського введено в дію рішення РНБО "Про стратегію воєнної безпеки", головне завдання якої - заздалегідь підготовлена й усебічно забезпечена всеохопна оборона України на засадах стримування, стійкості та взаємодії, що забезпечує воєнну безпеку, суверенітет і територіальну цілісність.
21 квітня Зеленський підписав закон про призов на військову службу резервістів в особливий період. Закон запроваджує новий вид військової служби. В особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби в резерві та/або які зараховані в оперативний резерв.
23 квітня набув чинності закон про створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що регулює питання мобілізації резервістів за добу.
Коментарі