четвер, 03 жовтня 2019 00:15

"Як добре й здорово варити" - діаспорянки створили книгу рецептів української кухні

Вперше за 90 років відновили кулінарну книгу 30-х років "Як добре й здорово варити". 16 жовтня у музеї української діаспори відбудеться презентація збірки.

У міжвоєнний період ХХ ст. вона була бестселером й виходила друком у Коломиї з 1931 по 1938 рр. під редагуванням часопису "Жіноча доля". Головною редакторкою була Олена Кисілевська. Унікальність книги у тому, що читачки "Жіночої долі" надсилали рецепти з різних куточків України - повідомляється на сторінці музею у Facebook.

Організатором заходу є "Авторська кухня українська" — проект, покликаний відтворювати старовинні українські кухарські книжки та популяризувати правдиву українську кухню.

Автор: etnoxata.com.ua
  В музеї української діаспори презентують книгу рецептів від українок закордону
В музеї української діаспори презентують книгу рецептів від українок закордону

"Знайдете тут переписи від відомих особистостей: Ольги Кобилянської, Ольги Дучимінської, Адольфіни Макогон (мами Ірини Вільде), Юлії Маркевич (мами Дарії Цвєк), а також рецепти, надіслані українками з Америки, Канади, Чехії" - йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці розповіли, як відкрили кафе в Америці

На презентації говоритимуть про жінок, що творили історію, але не забували про свою родину, плекали та передавали автентичні кулінарні рецепти від бабусі до онуки як в Україні, так і в еміграції.

Автор: MuseumUkrainianDiaspora
  В музеї української діаспори презентують книгу рецептів від українок закордону
В музеї української діаспори презентують книгу рецептів від українок закордону
На місцевих ярмарках у Роттердамі продукти значно дешевші, ніж у магазинах. Ввечері можна купити ящик екзотичних фруктів за 1 євро. Немає потреби запасатись ягодами чи фруктам, бо вони є цілий рік. Більшість голландців їдять у кафе та барах. Вдома їдять напівфабрикати, нема потреби щось готувати. Продають напівготову порізану картоплю, макарони та соуси до них, супи у пачках. Але тут вони не такі як у нас хімічні, - розповідає Марія, - Кухня дуже проста. Якщо помідорний суп – то помідори та піджарка, якщо гороховий суп – теж тільки горох та теж піджарка.
Зараз ви читаєте новину «"Як добре й здорово варити" - діаспорянки створили книгу рецептів української кухні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі