27 жовтня
У Києві, на Трухановому острові, проведуть благодійний забіг Run4Victory на підтримку військових. Зібрані кошти спрямують на потреби 13-ї бригади Національної гвардії України "Хартія". Забіг організовують міжнародна компанія МХП, Благодійний фонд "МХП Громаді", спортивна спільнота "Характер". Щоб узяти участь у забігові, треба внести донат.
Дистанції будуть доступні для учасників різних вікових категорій і рівнів підготовки – 2, 5, 10 та 21 км для дорослих, для дітей – 200, 400 або 800 м. Узяти участь у події також можна онлайн із будь-якого куточка світу. Організатори додатково підготують інклюзивну трасу на 2 км для людей із порушенням опорно-рухового апарату.
Благодійні забіги вже відбулися в Тернополі, Вінниці, Черкасах та Ладижині Вінницької області. Загалом організаторам вдалося зібрати понад 2 млн грн на підтримку чотирьох бригад, що захищають державу на різних напрямках фронту.
Благодійний марафон у рамках Ліги забігів RUN 4 VICTORY
27 жовтня, Київ, Труханів острів
Умова участі – донат на потреби ЗСУ
З 31 жовтня
– Це перший в історії фільм, який розповідає про радянську каральну психіатрію, – каже режисер драми "БожеВільні" Денис Тарасов, 40 років. Дія його повнометражного дебюту відбувається в 1970-х. Через любов до забороненої в СРСР західної рок-музики головний герой Андрій Довженко отримує тавро "антирадянський елемент" і потрапляє до психіатричної лікарні спеціального типу. Постає перед вибором: співпрацювати з КДБ й повернутися до сім'ї чи кинути виклик системі, за сюжетом.
– Радянський Союз використовував медичні заклади як в'язниці. Запроторював туди всіх, хто не подобався режиму, – від дисидентів до випадкових громадян. Їм ставили вигаданий діагноз "млявоплинна шизофренія" та катували величезними дозами різноманітних ліків, – продовжує Денис Тарасов. – Ця ганебна сторінка мала назавжди залишитися в минулому. На жаль, світові тиранії досі застосовують такі методи, зокрема й Росія щодо українських в'язнів. Через історію про нерівну боротьбу однієї маленької особистості проти потужного механізму тоталітарної держави розповідаємо про нелюдські методи радянської системи, спротив українців і нашу жагу до свободи.
За словами авторів фільму, всі персонажі – збірні образи, які мають реальних прототипів. В основу сценарію поклали спогади жертв репресивної медицини. Одним із консультантів був лікар-психіатр, колишній дисидент і політв'язень Семен Глузман, 78 років.
Знімальний процес відбувся 2021 року. Більшість сцен фільмували у старому корпусі Київської психіатричної лікарні. Світова прем'єра пройшла торік на Варшавському кінофестивалі, де драма отримала спеціальну згадку в конкурсній програмі Competition 1–2 та приз глядацьких симпатій.
Прокат фільму "БожеВільні", режисер Денис Тарасов
1, 2 листопада
Драматичний етюд "Коцюбинський. З глибини" готує режисер-дебютант, 20-річний Станіслав Іванов. Він студент четвертого курсу Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого в майстерні Богдана Струтинського, генерального директора – художнього керівника Київського національного театру оперети. Цьогоріч виграв грант президента України молодим діячам у галузі театрального мистецтва на створення вистави за новелою письменника Михайла Коцюбинського "Сон" 1911 року.
Головний герой Антін потребує краси, але оточений буденністю та давно не має порозуміння з дружиною Мартою. Одного ранку прокидається повністю зануреним у себе. Його розповідь про свій сон призводить до сварки, за сюжетом.
– Ідея інсценізації творів Михайла Коцюбинського виникла на початку другого курсу. Спочатку це була історія з шести новел, об'єднаних листами автора, – говорить Станіслав Іванов. – Коли Богдан Дмитрович запропонував узяти участь у конкурсі на грант, знову виник Коцюбинський. Я обрав один із його найжиттєвіших творів.
Складність у тому, що мало діалогів. Доводилося змінювати, дописувати текст. Коцюбинський – синонім краси. Інколи це заважає. Надто мелодраматичний. Поставили собі завдання зламати стереотипний ліризм. За ним є поле битви пристрастей, страхів, розбитих ілюзій та нездійснених надій.
У виставі оголюємо загальновідомі факти нашого буденного життя. Наголошуємо на банальних ритуалах. Наприклад, що сніданок чи вечеря з коханою людиною – це не просто даність, а пазл, з якого складаються гармонія і щастя. Також особливість постановки – в тому, що всі все роблять уперше, й це цікавий досвід.
Прем'єра вистави "Коцюбинський. З глибини", режисер Станіслав Іванов
18:00, Київ, Національна оперета України,
вул. Велика Васильківська, 53/3
Повну версію "Афіші" читайте на сайті Gazeta.ua
Коментарі