четвер, 12 липня 2018 14:28

В МІУ підтримали ідею прозорості даних WiM зі зважування вантажівок

В МІУ підтримали ідею прозорості даних WiM зі зважування вантажівок
Експерти вважають, що відкриття даних про зважування комплексами WiM доповнить держконтроль суспільним тиском.

Нові комплекси зважування вантажівок WiM (Weight-in-Motion - зважування в русі), які Мінінфраструктури спільно з ЄБРР планують запустити в Україні, можуть транслювати дані одночасно на пункти контролю Укртрансбезпеки і на відкритий сервер для громадського контролю, - вважає директор Департаменту стратегічного розвитку ринку і автоперевезень МІУ Віктор Сасін. За його словами, пілотний проект буде реалізований до кінця 2018 го року, після чого WiM почнуть встановлювати в південних регіонах і далі - по всій країні.

"Якщо Укртрансбезпека проаналізує всі складові, у тому числі й публікацію даних перевантажень - це буде корисно і ефективно. Я думаю, що в цьому є сенс. Цей "блек-лист" був би вельми показовим і перевізники розуміли б, що це їх імідж. Тому, я вважаю, це дуже вдала ініціатива", - заявив Сасін.

Він додав, що вже в найближчі тижні пройде тендер на закупівлю WiM. Перші 6 комплексів будуть встановлені на в'їздах-виїздах Києва. Система контролюватиме весь трафік. Проїхати непомітно дорогами столиці з перевантаженням буде неможливо, пояснив чиновник. Оскільки, датчики WiM встановлюються в дорожнє полотно по всій ширині автомагістралі.

"Після реалізації пілотного проекту до кінця цього року, в крайньому випадку, на початку наступного, ми будемо рухатися далі. Наші донори готові фінансувати закупівлю WiM для інших регіонів", - повідомив Сасіна.

У Держслужбі України з безпеки на транспорті відзначають помітне посилення контролю вагових норм. За словами в.о. глави служби В'ячеслава Дідьківского, за перше півріччя 2018 року виписано штрафів на 9,5 млн. грн. За цей же період 2017 го - 1,8 млн. грн. При цьому, інспектори за цей же період перевірили на перевантаження в 3,5 рази більше машин.

"За січень-червень 2018 року було перевірено 227 тис. транспортних засобів. У 2017 році за аналогічний період - тільки 64 тис. Відчуваєте різницю", - підкреслив Дідьківскій.

При цьому він підтримав ідею відкриття даних зважування, зазначивши, що таким реєстром вже займається Держагенція електронного урядування України.

"Ми будемо віддавати всю інформацію на цей ресурс, а вони будуть вже обмежувати її по персональних даних і робити такий реєстр, яким зможуть користуватися всі", - пояснив Дідьківскій.

На думку експертів, відкриття даних про зважування комплексами WiM доповнить держконтроль суспільним тиском. Поряд з іншими відкритими реєстрами, наприклад, декларацій держчиновників, власників нерухомості тощо, реєстр перевізників-порушників дозволить бачити он-лайн усі компанії, які систематично ігнорують вагові норми. За словами В'ячеслава Дідьківского, в Україні є компанії, які навмисно перевантажують транспорт.

"Зменшилася кількість хаотичних порушень. Перевізники починають розуміти рівень штрафних санкцій. Але є завзяті порушники, які принципово не хочуть виконувати вимоги. Судячи з усього, надприбутки їх цікавлять більше, ніж інтереси нашої країни", - вважає Дідьківскій.

Нагадаємо, в Україні за підтримки ЄБРР розпочато реалізацію проекту із застосування інтелектуальної транспортної системи зважування автотранспорту в процесі WiM. Система широко поширена в країнах Євросоюзу. Її унікальність в тому, що вона дозволяє відфільтрувати перевантажений транспорт із загального трафіку і передати дані на пункт контрольного зважування, який розташований далі по дорозі. Інспектори Укртрансбезпеки спільно з поліцією завдяки WiM зупиняють тільки перевантажені машини. У європейській практиці WiM працює автоматично без участі людини. В Україні поки через відсутність необхідної нормативної бази, зважування та накладення штрафу не може здійснюватися без інспектора.

Зараз ви читаєте новину «В МІУ підтримали ідею прозорості даних WiM зі зважування вантажівок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі