Рашисти сподівались повторити блекаут
Але у них нічого не вийшло
Росіяни вчора випустили по нашій країні 70 крилатих ракет різних типів. При цьому ворог робив усе для себе можливе, щоб ускладнити нашим зенітникам бойову роботу: в переліку випущених – зокрема три ракети Х-22, які нашій ППО збивати важко, та протирадіолокаційна ракета Х-31П (тобто призначена для ураження РЛС). Всупереч цьому, Сили оборони України збили 60 крилатих ракет ворога, або ж 85% конкретно в цьому епізоді.
Кожну ракетну атаку росіян відбиває складний організований "оркестр" нашого війська
Кожну таку ракетну атаку росіян відбиває насправді складний організований "оркестр" нашого війська, який для зручності прийнято узагальнювати в поняття "ППО".
В такому "оркестрі" працюють не тільки розрахунки ЗРК Повітряних сил (радянські "Буки" та С-300, західні MIM-23 Hawk, сучасні NASAMS та IRIS-T), але й підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ (що мають в своєму складні ЗРК малої дальності "Оса-АКМ" та "Стріла-10") і навіть мобільні групи (оснащені, наприклад, німецькими зенітними танками Gepard, британськими комплексами Stormer HMV або ж отриманими від Литви "Стінгерами" на турелях).
Ці дані по засобам протиповітряної оборони насправді є у відкритому доступі. Але тепер ми всі чіткіше уявлятимемо, коли казатимемо "дякуємо нашій ППО", не тільки роботу за пультом управління ЗРК, але й постійне полювання за ворожими ракетами в чистому полі, під лязгіт гусениць, запах морозу та дизпалива.
Тут заодно є привід подякувати і західним союзникам за те, що в останній місяць активно допомагали Україні поставкою додаткових зенітно-ракетних комплексів.
За останній місяць Захід передав нам порядка 10 комплексів різних типів
Якщо опиратись на відкриті джерела, то за останній місяць Захід передав нам порядка 10 комплексів різних типів (які за нашою штатною структурою відповідають навіть поняттю "батарея") – як і новітні NASAMS та IRIS-T, так і заслужені "Хоуки". Такі поставки дозволили наростити те, що називається "щільність ППО" – тобто кількість комплексів протиповітряної оборони на одиницю території. Відповідно, для ракет рашистів залишилось менше "сліпих зон", куди б вони могли б проскочити до своїх цілей, тому і кращий результат збиття.
Річ із розряду "дрібниця, але приємно" – це був третій ракетний обстріл рашистів, для якого вони не змогли застосувати свої стратегічні бомбардувальники Ту-160, що можуть брати на борт аж до 12 крилатих ракет, у той час як Ту-95МС – лише до 6 крилатих ракет. Просто Ту-160 відрізняється капризністю в плані передпольотної підготовки. І явно в росіян щось пішло не так, раз вони почали використовувати лише старіші, але надійніші Ту-95МС.
Коментарі