Нове гасло СБУ: держава – це Коломойський
Службу терміново треба реформувати
Служба безпеки України вимагає від Приватбанку узгоджувати з ними позови проти Ігоря Коломойського. Мабуть, загроза Коломойському тепер прирівняна до загрози національній безпеці. Принаймні в розумінні керівництва СБУ.
СБУ вкотре пробило дно, довівши своїми діями, що Службу терміново треба реформувати. І показавши, що одна з наймогутніших організацій в Україні, яку очолює найближчий друг президента, підтримує Коломойського в боротьбі проти держави. Якщо говорити мовою СБУ - це зрада. Зрада Батьківщини. І ще багато чого.
Що взагалі сталося? Державний Приватбанк подав черговий позов проти колишніх власників банку. Тепер це позов в Ізраїлі. В якому говориться, що колишні власники банку відмили через один з найбільших банків в Ізраїлі, Discount Bank, понад $600 млн. І тепер до Суду в Лондоні, процесів у США і Швейцарії, додасться ще й справа в Ізраїлі. При цьому, судячи з усього, остання теж буде дуже болючою для Коломойського. І те, що СБУ посміли тиснути на незалежний Приватбанк, у якого є незалежна Наглядова рада, говорить про дві речі.
Колишні власники банку відмили через один з найбільших банків в Ізраїлі, Discount Bank, понад $600 млн
По-перше, вони служать Коломойському. Або прислужують. Важко сказати, що краще. І хтось занадто часто дзвонить не тим чортам. Або вони дзвонять йому. І дають вказівки.
По-друге, Коломойському сильно припекло. Адже робити такий крок можна було тільки з дуже важливих причин. Якщо, звичайно, не вважати, що в СБУ зовсім втратили голову.
І так, ми ж все прекрасно розуміємо, що такий лист не виник на рівному місці, а значить до цього були інші способи навіювання. Фактично, можемо припустити, що перед листами керівництво СБУ могло безпосередньо вказувати керівництву банку, що робити, а що не робити. Тобто ми можемо припускати, що голова СБУ міг прийти до керівництва банку і вимагати більше не подавати позови проти Коломойського без його згоди. А хто знає, можливо він вимагав відкликати вже існуючі позови? І може тому інформація про те, що Приватбанк подав до суду в Ізраїлі стала публічною, адже керівництво фінансової установи намагалося зробити неможливим відкат ситуації?
Що тепер? СБУ відкриватиме кримінальні справи проти керівництва банку? Адже саме так вони можуть тиснути. Скажуть, що керівництво Приватбанку завдало збитків державі, подавши позов в Ізраїлі? Може занадто дорогий бланк для подачі позову використовували? Переплатили юристам? Де буде підстава для кримінальної справи? Прийдуть і зажадають видати їм всі документи, щоб ознайомити з ними юристів Коломойського? Як це було раніше по Лондонському суду?
Яка цікава варіація старої фрази "Держава - це я". Для СБУ, схоже, "Держава - це Беня".
Цікаво, хто ще тисне і тиснув на Приватбанк? Хто говорить їм, крім Баканова, що не треба боротися з Коломойським?
Цікаво, хто ще тисне і тиснув на Приватбанк? Хто говорить їм, крім Баканова, що не треба боротися з Коломойським? Хтось ще з Офісу президента? Або всі по черзі?
Цікаво, чому для Коломойського такий страшний цей позов в Ізраїлі? Може тому, що тепер він може стати злочинцем і на території Ізраїлю, і якщо Ізраїль може видавати або не видавати своїх громадян США, то посадити до в'язниці своїх громадян він точно у змозі. А може там щось більше, і розкривається якийсь великий нарив, і всі наслідки нам зараз дуже важко відчути. У будь-якому випадку, Коломойський стає ще більш не виїзним. Хоч і до цього позову в безпеці він міг почуватися в Україні, Росії та Ізраїлі з дуже великими застереженнями.
І ця історія знову нагадує нам, як давно пора забрати у СБУ напрямок по боротьбі з економічними злочинами. Бо це з надр даного департаменту виходять подібні листи. Бо вони курирують нелегальні казино поряд з поліцією. Та ще безліч напрямків, що дозволяють на першому році служби купити будиночок в Іспанії. А десь в цей самий час контррозвідка СБУ ризикує життям в боротьбі з Росією.
Давно пора забрати у СБУ напрямок по боротьбі з економічними злочинами
Але ключове питання до Офісу президента і самого президента. Що це було? Це пряма відповідальність президента, його вертикаль, його найближчий друг. І він або схвалює те, що відбувається, або вважає подібне неприпустимим. І він повинен або зробити висновки, або на зустрічі схвально поплескати по плечу.
Президенту треба визначитися. Не можна однією рукою писати листи МВФ, а іншою підписуватися під подібними листами. Не можна на зустрічі із західними послами переконувати всіх у прихильності незалежності НБУ, а потім закривати очі на фізичний тиск на керівництво регулятора і міняти Раду Нацбанку таким чином, щоб вони починали повторювати мантри посіпак Коломойського. Рано чи пізно доведеться визначитися. Бо його підпис теж стоїть під цим листом, навіть якщо він про нього і не чув.
Коментарі