Туреччина планує ухвалити закон проти іноземного впливу.
Громадянське суспільство висловило побоювання, що його можуть використати для придушення інакомислення, повідомляє Bloomberg посилаючись на законопроєкт.
Зазначається, що парламент країни буде обговорювати цей законопроєкт найближчими днями. Документ стосується тих, хто працює проти "безпеки держави або її внутрішніх чи зовнішніх політичних інтересів" під впливом або за наказами іноземної країни чи організації. У виданні додають, що покарання за це може становити до семи років увʼязнення.
За наявною інформацією, цей крок є частиною ширшого пакета, запропонованого "Партією справедливості та розвитку" президента Реджепа Таїпа Ердогана, і нагадує закони про "іноагентів", ухвалені в Грузії та Росії. У двох країнах цей механізм вважається засобом придушення внутрішньої критики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи буде нова Газа на Близькому Сході? У Туреччині знайшли нових ворогів
Турецькі судові експерти та журналісти стурбовані законом. На їх думку, політичні інтереси Туреччини можуть змінюватися, і влада може використати нечіткість у залі, щоб придушити будь-яку критику в бік уряду.
Законопроєкт є підґрунтям для "набагато більш репресивного середовища", як зауважили у головній опозиційній "Республіканській народній партії".
"Це дуже серйозний авторитарний закон. Визначення злочину через розпливчасті вирази прокладає шлях до покарання всіх противників", - зазначив представник політсили Інан Акгюн Альп.
За даними видання, Ердоган і його уряд останніми роками обмежили свободу слова за допомогою різних законів, і тисячі зіткнулись із затриманнями або судами за звинуваченнями в образі президента, відколи він обійняв цю посаду десять років тому.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час саміту БРІКС у Казані зустрівся з російським диктатором Володимиром Путіним.
Вони говорили про Україну. Президенти торкнулися теми обміну полоненими, пишуть росЗМІ.
"Ми переконалися, що Путін також прагне стійкого припинення вогню", - заявив турецький президент журналістам.
Коментарі