Японія планує відновити комерційний китобійний промисел. 30 червня країна офіційно покинула Міжнародну китобійну комісію (International Whaling Commission, IWC), членом якої була з 1951 року.
Автоматично Японія позбавляється права на виловлювання китів в Антарктиці і північній частині Тихого океану в наукових цілях, повідомляє Kyodo.
У вересні торік Токіо вчергове не змогло пролобіювати обмежений промисел поширених видів китів, як-от малі смугачі. Це викликало критику з боку Австралії, Нової Зеландії, а також природоохоронної організації Greenpeace.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У єдиного в світі рожевого дельфіна народилось дитинча
Заборона на виловлення китів почала діяти у 1982 році. Багате білками китове м'ясо колись було одним з основних джерел харчування для японців, особливо в післявоєнну епоху. Щорічне внутрішнє споживання китового м'яса в 1960-х становило близько 200 тисяч тонн.
До 2005 року японці ловили китів лише у наукових цілях.
Вихід Японії з IWC не означає, що китобої почнуть безконтрольний вилов величезних ссавців. По-перше, попит на китове м'ясо в країні невисокий, і велика частина цього продукту, що добувається в наукових цілях, виявляється в держсховищах.
По-друге, Японія як і раніше підпорядковується положенням Конвенції ООН з морського права, яка контролює міжнародне співробітництво по китобійним питанням.
Коментарі