16 травня віряни вшановують день пам'яті преподобного Феодора Освяченого. Святий Феодор був монахом, жив у IV столітті в Єгипті.
Феодор народився в знатній і багатій родині, але у віці 14 років пішов з дому і приєднався до монастиря. Там він став учнем Пахомія Великого, відомого ченця та засновника монастирського життя.
Після смерті Пахомія, Феодор залишився керувати монастирем і став очільником всіх Фіваїдських обителей. Феодор мав дар дивотворення і помер у глибокій старості.
Прикмети
Хмари швидко пливуть - чекайте на суху та ясну погоду.
Прогримів грім - буде великий урожай.
Ворони голосно каркають - поганий знак.
Що не можна робити, а що варто
Цього дня наші предки намагалися не їсти перші страви, тому що існувала заборона на користування ложками. Вірили, що це прикличе біду.
Також не прибирали в будинку, поки не зроблять всі справи на городі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День вишиванки-2024: коли одягаємо колоритне українське вбрання
Насамперед займалися землею, щоб вона дала великий урожай.
Існувала традиція їсти цього дня злакову кашу. Вірили, що така страва точно подарує людині здоров'я.
2024 року українці святкують Трійцю за новою датою. Його відзначення прив'язане до святкування Великодня, яке припадає на 5 травня. А тому Трійцю святкуємо 23 червня, на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. У народі це одне з найголовніших свят називають П'ятидесятницею, Зеленою неділею, Зеленими святами.
Сватання цього дня - на вдалий шлюб: у родини будуть гарні діти, в оселі - гармонія, а в серцях - любов одне до одного. Натомість, на Трійцю забороняється грати весілля, адже нічого хорошого не вийде, сім'я швидко розпадеться і буде нещасливою.
Коментарі