Команда дослідників під керівництвом лікаря Джефа Браншторма виявила, що люди, які дотримуються спеціальної низькокалорійної дієти, частіше їдять великими порціями. У експерименті взяли участь 1325 добровольців, кожному з яких спочатку запропонували 18 різноманітних блюд, а потім попросили оцінити калорійність кожного з них і визначити, яка порція тієї або іншої їжі допоможе повністю усунути відчуття голоду.
В результаті з"ясувалося, що в 73 % випадків дієтичне харчування вживалось в більшій кількості, і, що найцікавіше, вибрані порції дієтичної їжі містили в собі більше калорій, аніж порції їжі звичайної.
Подібна закономірність актуальна і для харчування дітей. Як виявив лікар Браншторм, діти, яким не дозволяли часто їсти цукерки і шоколад, частіше за інших об"їдались солодощами, тому що не могли точно визначити, коли зупинитись.
Під час експерименту дітям у віці 10-12 років запропонували шість видів нездорової їжі швидкого приготування і попросили визначити, скільки б вони могли з"їсти. Ті діти, яким батьки дозволяли самим купувати собі цукерки і чіпси, набагато точніше визначали калорійність запропонованої їжі і тому краще її дозували.
"Ці дані доводять, що обмеження доступу до певної їжі обмежує і знання її якостей, - стверджує лікар Браншторм. - Виходить, що люди сліпо вірять стереотипам та інформації, отриманій від виробників, вважаючи, що дієтичне харчування можна вживати в набагато більших кількостях. Насправді це не так", повідомляє Kleo.ru.
Коментарі