понеділок, 31 травня 2010 13:53

Американські вчені розробили вакцину від раку грудей

Американські вчені розробили вакцину від раку грудей

Група американських дослідників стверджує, що їй вдалося розробити препарат, що запобігає розвиток раку грудей.

Результати досліджень опубліковані в новому випуску журналу Nature Medicine.

Імунологи провели випробування на мишах і планують випробувати вакцину на людях. Новий препарат взаємодіє з протеїном, що присутній у більшості ракових пухлин грудей.

"Ми сподіваємося, що в майбутньому ця вакцина стане настільки ж поширеним і ефективним засобом, як щеплення від дитячих хвороб", - заявив Вінсент Туохі з інституту Clevelend Lerner Research у Клівленді.

"Якщо препарат покаже такі ж результати на людях, як і на мишах, це буде справжнім проривом, - наводить Nature Medicine слова Вінсента Туохі. - У цьому випадку у нас є шанс повністю перемогти рак грудей".

У ході дослідження миші з генетичною схильністю до ракових захворювань були поділені на дві групи: першій групі був введений препарат, що містить білок альфа-лактальбуміну, а другий - препарат, без цього антигену.

У жодної з мишей першої групи не виявлено ракових новоутворень, в той час як у другій групі ракові пухлини з'явилися у всіх тварин без винятку.

В даний час у США офіційно дозволені вже два щеплення від ракових захворювань: від раку шийки матки та раку печінки.

Проте обидві ці вакцини діють на віруси (папіломи-вірусну інфекцію і гепатит В), а не на ракові клітини.

Складність розробки антиракової вакцини як раз і полягає в тому, що якщо віруси є чужорідними для людини організмами і викликають у відповідь реакцію імунної системи, то ракові клітини - ні.

Рак - це неконтрольоване зростання власних клітин організму. Тому щеплення від раку, по суті, є щепленням проти організму реципієнта та може призвести до руйнування здорових тканин.

BBC

Зараз ви читаєте новину «Американські вчені розробили вакцину від раку грудей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі