Організатори Сорочинського ярмарку очікують півмільйона відвідувачів. Підприємців і майстрів приїхало майже вдвічі більше, ніж торік.
Про це розповіли організатори.
"В цьому році багато новинок. Зробили нову сцену, покажчики, дитячі атракціони з великим колесом обзору. Облаштували 15 нових кафе і ресторанів. Люди їдуть, бо можуть тут відволіктися і заробити. В часи війни народу таке потрібно. Народні колективи ми годуємо, даємо їм житло. Тому сюди їдуть. Дехто – просто подивитися на колорит, хтось – купити сувенір. Кожен витрачає скільки може і хоче. Тому очікуємо приплив. Тільки вчора на вечірній концерт зійшлося близько 5 тисяч глядачів", - розповіла Світлана Свищева, керівник проекту "Сорочинський ярмарок".
Найбільше людей прийшло після обіду. Багато сімей з дітьми, вдягнені у вишиванки. Жінки купували солом'яні вироби із Західної України. Чоловіки – медовуху. Молодь стояла в черзі за квитками на концерт "Дзідзьо" по 50 гривень. Деяких це обурювало.
"Що говорити про концерти. Хоча б додому сувенірів купити. Ціни кусаються. Хотів привезти матері макітру для вареників. Просять від 200 до 400 гривень. Хоча в магазинах при заводах можна придбати вдвічі дешевше. Так і зроблю", - сказав Андрій Андрущенко з Полтави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іноземці на Сорочинському ярмарку вдвічі скинули ціну на товар
"50 гривень – це не такі великі гроші. На концертах в містах квитки коштують набагато більше. А тут ще й свіже повітря. І познайомитися з дівчатами можна. Ми з товаришем не жаліємо на таке грошей. Для молоді це класний варіант відпочинку", - додав Ігор Величко із Дніпра.
Найбільш ходовий товар – медовуха, вареники, плов, борщ і шашлик. В кафе мало вільних місць. Багато людей прийшли зі своїм алкоголем.
"Продавці не заперечують. Вони мають гарний прибуток із їжі. У нас сім'я велика. Тільки самого шашлику замовили на 400 гривень. На 200 – салатів. Не хочеться звідси іти. Сидиш, кайфуєш. Поруч - жива музика. Все що треба для відпочинку. Гарна відпустка вийшла", - розповіла Валентина Носенко з Харкова.
"До моєї медовухи люди йдуть. Ціну ставлю дешевшу, ніж в решти. За 70 гривень – півлітри. Зате натурпродукт. Зразу хміль може трохи взяти, але швидко вивітрюється і голова не болить. Бо знаю як робити. Довго вистоюю. Маю свої секрети. Ще мій дід цим займався. А заробіток – по різному. Тут можна вторгувати 300 гривень у день або й кілька тисяч", - сказав Сергій Тулинський з Миргорода на Полтавщині. Третій рік приїздить на ярмарок з дружиною і зятем.
Під вечір народ трохи розійшовся. Багато пішло на зйомне житло. Коштує від 100 гривень за добу. Ще 20 господарі просять за душ, так само – за парковку. З 21.00 – концерт "Дзідзьо".
Нагадаємо, більше 100 підприємців відмовилися платити містове на Сорочинському ярмарку
Коментарі