"Мовний" законопроект "регіоналів" не можливо покращити, його можна тільки знищити.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав народний депутат Іван Заєць.
Він переконаний, що Партія регіонів і надалі просуватиме ідею надання російській мові статусу державної.
"Кремль щедро профінансує статус російської як другої державної мови", - наголосив нардеп.
Водночас, Заєць запевнив, що опозиція зробить все, аби не допустити голосування у другому читанні законопроекту "регіоналів" "Про засади мовної державної політики".
"Ми не допускаємо, що цей законопроект може бути прийнятий у другому читанні. Тому ми будемо протидіяти у всіх абсолютно напрямках, починаючи від підготовки величезної кількості опозицію поправок до цього законопроекту", - наголосив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсіонери мітингують проти "языка" під стінами Ради і згадують Юлю
Нардеп розповів, що зараз готує поправки до мовного проекту закону "регіоналів" і переконаний, що завдяки цьому можна загальмувати ухвалення його у другому читанні, бо комітет "фізично не встигне їх всі розглянути".
"Я думав, що я його покращу. Оскільки Європейська хартія говорить про те, що всі заходи задля регіональних чи міноритарних мов не повинні зашкодити державній мові, я вводжу туди блок, який розписує статус державної мови, який розписує її захист", - розповів парламентар.
Він додав: "Я з жахом виявив, що цей законопроект не підлягає покращенню. Це як комуністичну радянську систему не можна було реорганізувати, а можна було тільки зруйнувати. Так і цей законопроект. Він написаний настільки не юридичною мовою, настільки з фальшивими ідеями, що його просто не можливо покращити, його треба тільки знімати як політичну провокацію проти української нації та всіх громадян України".
"Цей законопроект не підлягає покращенню поправками", - наголосив нардеп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний законопроект будуть розглядати 4-5 липня - Єфремов
Заєць також переконаний, що поправки враховані все рівно не будуть: "Якісь одна-дві-три може і буде враховано. Але якщо справа дійде до розгляду у другому читанні, то нічого враховано не буде".
"Цей закон пишеться не на консенсусній основі. А мовне законодавств завжди пишеться на консенсусній основі. Цей законопроект зруйнував базовий принцип політичної діяльності — консенсус. Ніхто не звертає уваги на чужі думки. Це певне політичне замовлення Кремля", - підкреслив він.
Коментарі
66