В опозиції немає єдиної думки та плану дій, проте вона зміцнюється.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповів політолог Володимир Фесенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Об'єднана опозиція вже не хоче перевиборів і погрожує визнати вибори недійсними
Відповідаючи на питання про те, чому лідери ОО "Батьківщина" одразу погодились на перевибори, в той час як Анатолій Гриценко зазначив, що за це волів би "дати комусь у морду", Фесенко наголосив: "В опозиції немає єдиної чітко консолідованої думки від табору. Є різне бачення, як треба діяти. Насправді, до нинішньої передвиборчої кризи виявились неготові як влада так і опозиція. Ми бачимо, вони хочуть відстояти результати голосування, де могли б перемогти їх представники. Але як діяти, якщо виникає така нестандартна ситуація, коли в одних округах перераховують бюлетені, в інших судові рішення. В опозиційному таборі йде боротьби різних точок зору. Одні кажуть: треба стояти до кінця і не визнавати цих виборів. Позиція Гриценка, це позиція: давайте відстоювати нашу честь, якщо влада не піде нам на поступки, ми не підемо у Верховну Раду. А це означає колективне харакірі".
Фесенко нагадав, що головний бій для опозиції буде у 2015 році.
"Щоб виграти цей бій потрібен плацдарм у Верховній Раді. Частина прагматичних і більш досвідчених опозиціонерів це прекрасно розуміють. Схема, яку запропонував Томенко, більш реалістична і дієва: зайти у Верховну Раду, а далі заблокувати її роботу, не прийнявши присягу. Для Гриценка головне — честь опозиціонера. Думаю, у нього панують емоції і, на жаль, він пропонує не зовсім реалістичні і прагматичні речі", - наголосив Фесенко.
Однак, політолог зазначив, що ті самі тенденції є і у владі.
"Відбувається колотнеча навколо того, чи голосувати за постанову про перевибори", - нагадав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У разі перевиборів кандидати від опозиції можуть набрати ще більше голосів - експерт
Проте, Фесенко вважає, що опозиція має одну значну перевагу і питання у тому, чи зможе вона нею скористатися.
"Влада не розуміє, що сама зараз зміцнює опозицію. Ми бачимо трьох опозиційних лідерів, які разом на трибуні, які між собою домовляються. Вони змушені діяти разом і вони звикають ухвалювати рішення втрьох. А якщо зараз сваритися, це не серйозно і по-дитячому. Треба емоції приберегти. Опозиції треба виробляти сценарії: що робити у парламенті, і з тим невеликим майданчиком під ЦВК. В 2004 році було розуміння, що треба утримати цей майданчик, щоб він постійно працював, харчувати, підвозити і так далі. Зараз опозиція закликала прийти людей, а що далі з цим робити не знає", - зауважив експерт.
Нагадаємо, вчора лідери опозиції наголошували, що згодні на перевибори у тих округах, де неможливо встановити результат. Сьогодні у своєму зверненні "Батьківщина" заявила, що не погоджується з рішенням ЦВК про перевибори.
Коментарі
21