НАТО має намір інтенсифікувати своє розширення на схід на майбутньому саміті в Уельсі (Велика Британія) у вересні
Про це заявив генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен після прибуття на зустріч міністрів закордонних справ альянсу в Брюсселі.
Він назвав процес розширення "історичним успіхом, що сприяв безпеці в Європі, був корисним для альянсу і його нових країн".
"Кожна країна, що претендує на вступ в НАТО на саміті в Уельсі буде оцінена по заслугах, і ми надамо всім підтримку", щоб допомогти увійти до альянсу, сказав генсек.
У цьому зв'язку він пообіцяв на саміті "затвердити великий пакет допомоги для Грузії для прискорення процесу її вступу в НАТО".
Він також оголосив, що будуть розпочаті "інтенсивні фокусні переговори для Чорногорії". Питання про її вступ "буде вирішено до кінця 2015 року", уточнив Расмуссен.
"На саміті в Уельсі буде знову підтверджено, що двері альянсу залишаються відкриті для нових членів і жодна країна, що не входить до НАТО, не має права вето на цей процес", - попередив він. Це формулювання було прийняте НАТО в 2008 році після війни в Південній Осетії і повторюється тепер кожен раз, коли мова заходить про розширення альянсу.
Генсек альянсу також заявив, що НАТО продовжує "не бачити ознак дотримання Росією своїх міжнародних зобов'язань по Україні".
На його думку, Росія "застосовує новий вид військової тактики проти України". Він не уточнив, про що йде мова, заявивши лише, що "міністри закордонних справ НАТО розглянуть можливу відповідь альянсу на розмиті загрози безпеці, які виходять із Росії".
Расмуссен також заявив, що НАТО затвердить пакет допомоги для підтримки реформ сил безпеки на Україні.
Головною частиною пакету допомоги стане створення спеціального трастового фонду для фінансування українських військових перетворень.
"Підтримка альянсом України залишається непохитною", - запевнив Расмуссен.
Тема України стане однією з основних на майбутньому в середу пленарному засіданні міністрів закордонних справ. Ця дискусія продовжиться в ході засідання Комісії НАТО-Україна за участю нового глави МЗС України Павла Клімкіна.
Коментарі
1