Парламент Естонії сьогодні відхилив ініціативу опозиційних партій "Союз Батьківщини" і "Республіка" оголосити "лісових братів" та естонців, які воювали у гітлерівський армії, "борцями за визволення Естонії".
Більш ніж два тижні тому, 30 березня, цю пропозицію відхилив і уряд країни.
У поясненні до документу йдеться, що люди, які воювали у німецькій армії і після війни - у лісах за Естонію, бажають отримати визнання, яке б могло морально компенсувати шкоду, завдану у роки окупації: тюремне ув"язнення, приниження, позбавлення власності, обмеження в отриманні житла, посади, освіти, неповноцінне життя.
Вперше питання про визнання естонців, які воювали у складі гітлерівської армії, порушили у 2004 році на злеті Союзу борців за визволення Естонії.
15 червня 2005 року "Союз Батьківщини" і "Республіка" вперше надали проект постанови на розгляд урядом. 20 жовтня цього ж року уряд вирішив не підтримувати його у наданому вигляді. Натомість він запропонував внести зміни.
Однак з внесеними змінами не погодилося Міністерство юстиції. У відповідь, естонський уряд погодився з думкою Мінюсту про те, що і в такому оновленому вигляді у постанові не вирішені всі вказані раніше проблеми.
Також Мінюст попередив, що прийняття постанови саме у такому вигляді може призвести до розпалювання ворожнечі між людьми, які воювали по різні боки, пише Интерфакс.
Коментарі