Мовний закон потрібен для того, щоби "деколонізувати нашу мовну свідомість".
Про це сказала народний депутат від фракції "Свобода" Ірина Фаріон.
Говорячи про новий мовний законопроект опозиції, вона зауважила: "Ми хочемо, щоби кожен депутат вдарився головою об 10 статтю Конституції України. Ми дійшли до такої правової, мовної кризи, кризи громадянської свідомості, що нам доводиться витрачати свій час на аксіоми, а не на теореми. Може тому нам так важко і у власному і в державницькому житті".
Фаріон додала: "Поки я не стала депутатом, я думала: "Для чого потрібен мовний закон, коли є 10 стаття Конституції?" Скільки це треба пояснювати, що в Україні одна єдина державна мова? Щоби вони нарешті усвідомили, що українці в Україні — це титульна нація, що українців в Україні 77,8%!".
Тому, за словами нардепа, новий мовний законопроект розрахований на те, щоби "вплинути на нашу мовну свідомість, на те, щоби її деколонізувати".
"Треба зробити так, щоби для українця питання української мови було не на 31 місці, як говорять соціологи, а щоби воно було першорядним. І щоби питання української мови в Україні було не засобом комунікації, а основною умовою націотворення і державотворення".
Коментарі
807