середа, 20 грудня 2017 12:13

Порошенко, погодившись на умови Путіна в Мінську, вийшов за рамки своїх конституційних повноважень - Андрій Ніколаєнко

Порошенко, погодившись на умови Путіна в Мінську, вийшов за рамки своїх конституційних повноважень - Андрій Ніколаєнко
Голова політичної партії "ОСНОВА" Андрій Ніколаєнко каже, що майбутнє всієї європейської системи безпеки зараз формується в Україні.

Мінські домовленості навряд чи можуть бути прийняті українським суспільством. Необхідно думати над зміною формату переговорів. При цьому треба віддавати собі звіт, що без залучення США за стіл переговорів, мир в Україні не зможе бути досягнутий. Про це заявив голова політичної партії "Основа" Андрій Ніколаєнко у Вашингтоні, в ході панельної дискусії "Роль миротворчої місії в процесі врегулювання конфлікту на Донбасі". Захід був організований Atlantic Council і відбувся 19 грудня.

"У президента Порошенка не було повного права підписати цю версію домовленостей. І це не тільки моя думка. Коли ми говоримо про Мінськ, необхідно пам'ятати, що Білорусь - це колишня радянська республіка. А якщо необхідно дійсно нейтральне місце, ми пропонуємо звернути увагу на Відень, який зараз очолює ОБСЄ. ОБСЄ може бути медіатором переговорів", - зазначив Андрій Ніколаєнко.

Він нагадав учасникам дискусії, що майбутнє всієї європейської системи безпеки зараз формується в Україні.

"Якщо ми приймемо анексію Криму, і конфлікт на Донбасі піде за сценарієм Росії, це зруйнує систему безпеки в Європі, створену за підсумками Гельсінської наради з безпеки в 1975 році. Дуже шкода, що нинішня ініціатива щодо миротворчої місії надійшла в ООН не від України, а від Росії. І тепер ми обговорюємо російський варіант цієї резолюції. Нагадаю, що на Мюнхенській конференції з безпеки народний депутат Сергій Тарута вже представляв Мирний план "Три основи. Безпека. Легітимність. Довіра". І він пропонував ініціювати введення миротворчої місії і міжнародної адміністрації. Україна як раз на той момент очолювала Радбез ООН. Але не скористалася шансом сформувати порядок денний відповідно до національних інтересів", - зазначив Андрій Ніколаєнко.

За словами політика, дуже важлива частина мирного плану - організація роботи на території деокупованого Донбасу міжнародної тимчасової адміністрації. Для реінтеграції в Україну регіону потрібен перехідний період.

"Після чотирьох років російської пропаганди, абсолютно неможливо проводити вибори на тій території. Нам необхідний перехідний період. Росія намагається змусити нас надати Донбасу особливий статус, але українське суспільство ніколи цього не прийме. Нам потрібна нова Конституція України, дійсно народна Конституція. Дуже простий приклад - конституція США починається словами "Ми, народ США ...", а українська "Верховна Рада України від імені народу України...". Після введення тимчасової адміністрації і кількох років проукраїнської пропаганди нам потрібно залучити представників Донбасу до створення нової Конституції, а не до вибору представників до Верховної Ради. Цей процес допоможе возз'єднати Україну і створити українську національну ідею" - акцентував увагу учасників дискусії Андрій Ніколаєнко.

За словами спецпредставника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера, який також брав участь у дискусії, те, що відбувається в Україні, шокує світовий політичний порядок.

"Одна країна вторгається в іншу, насильством забирає частину її території - це те, чого ми не бачили в Європі з 1930-х. Миру на сході України можна досягти, якщо Росія прибере свої збройні сили і припинить підтримку розміщених там збройних груп. Міжнародне співтовариство може допомогти, але мир залежить від Росії" - зазначив Курт Волкер.

За підсумками діалогу, учасники дискусії дійшли консолідованої думки про те, що реалізація механізму поєднання миротворчої місії з роботою тимчасової міжнародної адміністрації на перехідний період, дозволить ефективно реінтегрувати звільнений Донбас в Україні.

Співорганізатором панельної дискусії від України виступив Центр Разумкова. Модерував дискусію Джон Гербст, посол США в Україні (2003-2006 рр). Участь в дискусії взяв також Олександр Вершбоу, американський дипломат, посол США в Росії (2001-2005), екс-заступник генерального секретаря НАТО.

Зараз ви читаєте новину «Порошенко, погодившись на умови Путіна в Мінську, вийшов за рамки своїх конституційних повноважень - Андрій Ніколаєнко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі