вівторок, 19 вересня 2017 14:51

Політизація тарифних питань ставить під загрозу співпрацю з МВФ - політолог

Політизація тарифних питань ставить під загрозу співпрацю з МВФ - політолог
Політолог Петро Олещук каже, що небажання уряду підвищувати ціну на газ, як того вимагає узгодження з МВФ, говорить про домінування політичних чинників над економічними. Фото: 112.ua

Політизація процесу ціноутворення на енергоносії ставить під загрозу подальшу співпрацю з МВФ. Про це зазначив український політолог Петро Олещук у колонці на сайті НВ.

Експерт зазначає, що нещодавно з боку МВФ були озвучені чергові критерії одержання Україною нового траншу кредитів. Ключові вимоги – пенсійна реформа, боротьба с корупцією, реформи в енергетиці тощо. Україна, зі свого боку, ставить під загрозу подальшу співпрацю з МВФ своїм рішенням про перегляд формули ціноутворення на газ.

"Виявляється, що розрив відносин з МВФ стався не через відсутність прогресу в антикорупційній боротьбі, а через те, що українська влада просто хотіла здешевити газ для українського народу. Звісно, останній варіант викличе в суспільстві реакцію підтримки дій уряду і "засудження МВФ", а "антикорупційні питання" відійдуть на другий план", - пише Олещук.

Політолог зазначає, що небажання уряду підвищувати ціну на газ, як того вимагає узгоджена з МВФ газового "Дюссельдорфу+", а також активність НАБУ щодо ціноутворення на вугілля (розслідування формули "Роттердам+") говорить про домінування політичних чинників над економічними.

"Опосередкованим підтвердженням того, що саме тарифні теми стануть ключовими на майбутніх виборах є активність НАБУ у цьому напрямку, де теж раптово наприкінці літа "згадали" про ціноутворення на вугілля, та почали розслідування проти членів НКРЄ. Формула "Роттердам+" є вугільним аналогом газового "Дюссельдорфу+", однак тут іміджевий зиск інший. Якщо відмова від індикативного ціноутворення в газі є заграванням з виборцем на соціальній проблематиці, то атака на "Роттердам+", який застосовують лише для непобутових споживачів, має імітувати антикорупційні звитяги. В будь-якому разі, синхронна загроза, що виникла над обома формулами, говорить про домінування політичних чинників над економічними", - зазначив евсперт.

Нагадаємо, минулого тижня заступник голови МВФ Девід Ліптон заявив, що збереження ринкових механізмів ціноутворення на енергоресурси є одним із зобов'язань України та закликав "деполітизувати цей процес через застосування автоматичної формули".

Зараз ви читаєте новину «Політизація тарифних питань ставить під загрозу співпрацю з МВФ - політолог». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі