Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що ухвалений Верховною Радою законопроект про пенсійну реформу не сформував законодавчі умови і економічні механізми для справжньої реформи. Про це він заявив у коментарі для Gazeta.ua.
"Справжня реформа має полягати у переході від однорівневої до трирівневої системи, - наголошує експерт. - Тобто, необхідно запровадити другий — накопичувальний корпоративний рівень і третій — персональний. Таку систему можна запровадити з будь-якого фінансового року. На накопичувальний корпоративний рівень людина може перейти навіть за 5 років до пенсії. Він передбачає відрахування работодавцем якогось відсотку зарплати на ваш особистий рахунок. Нині він відраховує все до Пенсійного фонду. Третій рівень — це коли ви самі відкриваєте собі пенсійний рахунок у фонді і щомісяця відкладаєте на нього будь-яку суму — чи то 50 чи 300 гривень. Таким чином, вийшовши на пенсію, людина отримуватиме гроші з трьох джерел і її старість буде забезпечена".
Ну думку фахівця, одного пенсійного закону для проведення реформи мало, потрібно вносити зміни у Податковий і Бюджетний кодекси.
"Якщо частина відрахувань від зарплати ітиме на ваш накопичувальний рахунок, то Пенсійний фонд недоотримає кошти. Щоб виплачувати пенсії нинішнім пенсіонерам, слід скорочувати витрати на державний апарат. А влада не хоче економити на собі. Цього року, навпаки, витрати на Верховну Раду, Адміністрацію президента, на суди, на прокуратуру зросли на третину, тобто, на 10 мільярдів гривеь. Вартість об'єктів Євро-2012 зростає щомісяця. За таких умов запровадити пенсійну реформу неможливо", переконаний Андрій Новак.
Як повідомлялося раніше, Верховну Рада прийняла в цілому закон "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Його має підписати президент України Віктор Янукович.
Коментарі
2