В Україні безвісти зниклими за особливих обставин вважаються понад 26 тис. людей.
З них 15 тис. - військові. Про це 5 жовтня в ефірі телемарафону повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.
"З них (зниклих безвісти - Gazeta.ua) 11 тис. - це цивільні, і близько 15 тис. - це військові" - зазначив він.
Тимченко прокоментував передачу розшуку зниклих безвісти від Міністерства з реінтеграції тимчасово окупованих територій до МВС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На окупованій РФ території України зникла журналістка
Він наголосив, що МВС "взяло все найкраще, що було створено в Мінреінтеграції". Тимченко повідомив, що його відомство створило власний call-центр для рідних зниклих безвісти.
Заступник міністра зауважив, що правоохоронці ведуть відповідний реєстр і ставлять на облік дані про кожного зниклого безвісти.
За його словами, МВС співпрацює з Національною поліцією України та Головним управлінням розвідки, які займаються координацією пошуку.
"Що стосується МВС, ми обліковуємо всю інформацію, ведемо реєстр. На сьогодні близько 9 тисяч сімей отримали виписки з Єдиного реєстру або зниклих безвісти за особливих обставин", - сказав він.
З 1 жовтня МВС стало головним органом, який займатиметься пошуком українців, зниклих безвісти за особливих обставин.
Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко пішов у відставку.
Кабінет міністрів змінив його повноваження.
Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 12 вересня. Тепер переговори з Росією про повернення тіл загиблих буде вести Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.
Діяльністю пошукових груп буде займатися Генштаб ЗСУ. Роботу з Єдиним реєстром зниклих безвісти буде вести Міністерство внутрішніх справ.
Коментарі