"Страхова медицина - це доля багатих країн. Для того, щоб ввести ті принципи страхової медицини, на яких вона базується у багатьох розвинутих країнах, потрібно мати інфраструктуру. Якщо ми завтра запропонуємо стягувати ще один податок з населення, а у відповідь не надамо ні більш якісної медичної допомоги, ні нових палат, лікарень, обладнання і будемо називати це "страховою медициною", нічого хорошого з цього не вийде. А зараз ми дійсно нічого цього не зможемо дати", - наголосив головний онколог.
За його найкращими прогнозами, створити хорошу медичну систему, стягуючи страховий податок вже зараз, можна лише через 10 років.
"Окремі кроки по введенню страхової медичної системи, безумовно, робити треба. Але це мають бути пілотні проекти у окремих селах і містечках. Я би наприклад взяв декілька таких міст з різних регіонів, "відіграв" би на них різні моделі, щоб провести попередній перегляд можливих невдач", - запропонував лікар.
Він вважає, що різке запровадження страхової медицини може зруйнувати теперішню систему.
"А після експериментів вводив би найкращу з моделей по всій країні. Бо якщо завтра ми оголосимо "у нас страхова медицина", то та система медицини, яка існує на сьогодні, може бути просто зруйнована", - відзначив Щепотін.
Нагадаємо, серед позитивних моментів страхової медицини виділяють зменшення кількості хабарів.
Коментарі
2