Патріарх Московський і всієї Русі Кирило за кожною літургією молиться за Україну, Росію та Білорусь.
Про це він розповів в інтерв'ю Першому національному каналу.
"... труднощі і проблеми, які виникають в прагматичній сфері, вони ж можуть виникати і між друзями, між партнерами - таке життя. Тому що часто економічні інтереси не збігаються або не повною мірою збігаються. Іноді є бажання отримати якісь економічні преференції в діалозі один з одним, це все зрозуміло. Так от я молюся, щоб ця надбудова над тим потужним загальним духовним фундаментом, закладеним великою православною традицією, на якому виросли наші народи, сформувалася наша культура, сформувався образ людини - громадянина Святої Русі, щоб ця надбудова ніколи не зруйнувала фундамент. Я вірю в те, що це неможливо", - сказав він.
ФОТОРЕПОРТАЖ: Під Лаврою церковників звинуватили в педофілії та трощили скриньку для пожертвувань
Патріарх висловив упевненість, що політичні взаємини між цими країнами повинні будуватися на загальному культурному і моральному фундаменті.
"Але якісь тріщинки можуть проникати і в фундамент. А якщо в ці тріщинки ще заливати воду, а потім оточити цей фундамент сильними морозами, то тріщини можуть зламувати фундамент. Тому ми повинні усвідомлювати таке: ми всі виросли, ми всі сформувалися духовно і культурно як народи, як народ Святої Русі з нашої спільної традиції. Це і є наш духовний, культурний і моральний фундамент. І ось це повинні усвідомлювати в першу чергу політики. Будуючи свої міждержавні відносини, вони не повинні робити нічого, щоб виникали тріщини у фундаменті", - підкреслив Кирило.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піарники патріарха Кирила затерли фотошопом годинник Breguet за $ 30 тисяч
"А народ, незважаючи на тріщини, що виникають в надбудові, ніколи не повинен відмовлятися від цього спільного фундаменту. Ось тоді, я думаю, по милості Божій, політика буде не тільки прагматичною, але й братською, відкритою одна до одної. А народ поки повинен молитися і робити все від нього залежне, щоб збереглася духовна єдність наших народів", - додав патріарх.
Коментарі
20