Інфляція в Україні під час війни могла бути ще більшою.
Зараз вона становить 22,2%. І цей показник не є критичним для країни, яка воює. Навіть у порівнянні з цінами в Америці та Європі. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю "РБК-Україна".
"Інфляція є досить високою, якщо порівнювати з довоєнним станом. Якщо порівнювати з іншими країнами – Європою, США, де інфляція наближається до десятивідсоткових показників, то наша інфляція у 22,2 відсотка не є такою критичною. Тобто це не є інфляція, яка могла бути у країні, яка воює", – сказав Марченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна розраховує отримати від МВФ більше грошей, ніж потрібно віддавати – Марченко
За його словами, зовнішні умови у світі зараз такі, що Україна все одно мала б високу інфляцію, навіть якби не було війни.
"Розриви ланцюгів постачання, високі ціни на паливо - це все чинники, які сформувались ззовні. І ми як і інші країни вимушені це нормально сприймати", – пояснив Марченко.
Він вважає, що інфляційні ризики, у тому числі через емісію гривні, не мають бути першочерговими, якщо йдеться про підтримку армії. У будь-якому випадку Мінфін не може зупинити виплати військовим, а тому розраховує на підтримку Національного банку України.
"Треба визначитися: ми хочемо виграти у цій війні або ми хочемо жити в уявному світі, коли у нас все добре і єдина проблема, яка нас може цікавити – інфляція", – наголосив Марченко.
Українська економіка скоротиться на 33% 2022 року. 2023-го відбудеться невелике відновлення – на 4%. За прогнозом, відновлення стримуватиме теперішня війна, яка обмежує доступ до морських портів і перешкоджає початку великомасштабної реконструкції.
Коментарі
2