Голова Київської обласної держадміністрації Анатолій Присяжнюк вважає Білу Церкву найбільш прийнятним містом для перенесення адміністративного центру столичної області.
"Це, напевно, буде Біла Церква", - сказав Присяжнюк журналістам в п'ятницю.
"Мені пропонували різні міста - і Вишгород, і Бровари, і Бориспіль. Але сьогодні потрібно виходити не з позиції того, наскільки це ближче до Києва, а з позиції зацікавленості в потенційному розвитку області", - пояснив він.
За словами Присяжнюка, він обговорював це питання з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.
"Я вже розмовляв з прем'єр-міністром, і мені дано доручення обґрунтувати все фінансово", - повідомив глава області.
За його словами, рішення про перенесення адміністративного центру Київської області в Білу Церкву можна буде приймати після того, як буде розроблений генеральний план цього населеного пункту.
Присяжнюк зазначив, що для розміщення адміністративних будівель в Білій Церкві необхідно буде від 15 до 20 га. Швидше за все, для цього будуть використані землі, які зараз знаходяться у розпорядженні Міністерства оборони, додав він.
За словами Присяжнюка, остаточне рішення про перенесення адміністративного центру Київської області повинна прийняти Верховна Рада.
"Я думаю, до вересня місяця всі пропозиції і документи будуть зібрані", - зазначив він.
При цьому глава Київської обладміністрації підкреслив, що бюджетні кошти на перенесення адміністративного центру витрачені не будуть.
На його думку, інвестори будуть зацікавлені в тому, щоб побудувати будівлю для адміністрації Київської області, а також офіси, зокрема, для банківських відділень.
"Я переговорив з банкірами - вони насамперед будуть зацікавлені переїхати і будувати свої філії", - пояснив він.
Присяжнюк також зазначив, що Київська обласна влада не має наміру погоджувати дане питання зі столичною міською владою.
"Сьогодні ніякої допомоги від київської влади для Київської області немає - є тільки посягання на землю, вивіз сміття та інші проблеми, а тісної співпраці, щоб була допомога - ні", - заявив він.
Коментарі
2