Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко попередив про початок перевірок медзакладів, де необґрунтовано перевели чи переводять працівників на 0,5 та 0,75 ставки, щоб не нараховувати заробітну плату за підвищеним окладом.
Про це заявив у Верховній Раді на годині запитань до уряду 18 лютого, передає Gazeta.ua.
"Щодо переведення на 0,5-0,75 ставки. Провели нараду міністра охорони здоров'я з тимчасово виконувачем обов'язків голови Держпраці. Розпочнуться перевірки. Усі заклади, які необґрунтовано перевели на 0,5 чи 0,75 ставки медичного працівника притягуватимуть до відповідальності", - сказав Ляшко.
Ляшко зазначив, що більша частина медичних працівників в Україні вже отримала виплати за новим тарифом. Йдеться про 20 тис. грн щомісяця лікарям і 13,5 тис. грн середньому медичному персоналу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зафіксували новий заразніший варіант Covid-штаму Omicron
Водночас міністр визнав, що у низці медзакладів не вистачає коштів для погашення виплат зарплат за новим окладом.
"Ці заклади отримали авансові платежі у лютому, щоб вони перекрили виплати за січень місяць. Окремо сформований уже додатковий пакет у програмі медичних гарантій - Пакет дофінансування по заробітних платах. Орієнтовна сума, яка виплачуватиметься - 600 млн грн щомісяця, . Ці кошти є в резерві. Тому всі медичні працівники отримають заробітну плату, яку ми озвучили", - запевнив Ляшко.
Січнева постанова Кабінету міністрів про підвищення зарплати медикам стосується всіх працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я. Не менше 13 500 грн зарплатні виплачуватимуть медичним сестрам, які здобули необхідну освіту. Не менше 20 тис. встановили для лікарів (крім лікарів-інтернів), професіоналів з вищою немедичною освітою, які допущені до меддіяльності в закладах охорони здоров'я. Зазначені рівні зарплат є базовими.
Коментарі