вівторок, 04 грудня 2018 13:30

Виші та наукові установи отримають доступ до Scopus і WOS

Виші та наукові установи отримають доступ до Scopus і WOS
За останні 3 роки кількість публікацій українських дослідників у міжнародних наукових базах даних Scopus та Web of Science стабільно зростає. Фото: University of Malta

За останні 3 роки кількість публікацій українських дослідників у міжнародних наукових базах даних Scopus та Web of Science стабільно зростає.

Про це свідчать дані публікаційної активності вишів та наукових установ, підпорядкованих МОН, за 2015-2017 роки, зібрані та проаналізовані фахівцями Державної науково-технічної бібліотеки України.

Так, українськими науковцями з зазначених закладів 2015 року в Scopus було розміщено 5737 публікацій, 2016-го – 6075 та 2017-го – 7090. У Web of Science також помітне зростання: 2015 рік – 5093 публікації, 2016-й – 5848, а 2017-го – 6712. Найпродуктивнішими галузями стали інженерія, фізика, матеріалознавство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наробити дурниць, закохатися і пожити у гуртожитку: 8 справ, які повинен встигнути зробити студент

"Тобто протягом останніх років відбувається щорічне зростання кількості публікацій наших установ у Web of Science та Scopus десь на 14-15 відсотків. Певна річ, що позитивний вплив на зростання публікаційної активності мав, зокрема, наданий МОН у 2017 році доступ до Scopus та Web of Science, - каже генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус. - За підсумками конкурсу передплату за державні кошти було забезпечено для понад 100 вишів та наукових установ, що перебувають у підпорядкуванні МОН. Цього року ми не тільки залишили підключення до баз, а й змогли збільшити кількість закладів, які його отримали".

Він додав, що раніше статистика також засвідчила збільшення кількості пошукових запитів з України після забезпечення МОН передплаченого доступу. Так, наші науковці стали вп'ятеро частіше користуватися Scopus та Web of Science.

"Дані щодо збільшення як користувацької, так і публікаційної активності дозволили нам ґрунтовно мотивувати необхідність закласти в бюджет 2019 року кошти, щоб забезпечити передплату доступу до цих баз для всіх українських науковців. Тобто не лише для вишів та наукових установ МОН, а й для інших закладів – підпорядкованих НАН, галузевим академіям, МОЗ, МВС, Міноборони тощо. І нам вдалося запланувати на це на наступний рік близько 45 мільйонів гривень", – додає він.

У Львові показали проект великого навчального ІТ-комплексу. Згідно з проектом, будівля матиме 10 поверхів і у ній будуть навчатись студенти першого в Україні ІТ-університету, повідомляє прес-служба міськради. Окрім IT Step University, у комплексі також буде розташований освітній центр IT Step Academy. Комплекс відкриють не лише для студентів, а й для учнів, оскільки в рамках проекту також мають намір збудувати профільну середню школу.

Зараз ви читаєте новину «Виші та наукові установи отримають доступ до Scopus і WOS». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі