У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків 25 квітня відкрили виставку робіт відомого празького художника Віктора Сафонкіна "Незримі світи".
Представлено 35 картин з приватних колекцій і галерей, написані художником в період 1999-2012 років.
Віктор Сафонкін — один з провідних європейських художників зі світовим ім'ям, який працює в жанрі символізму. Він родом з Мордовії, живе й працює в Празі, володіючи картинною галереєю в центрі міста. Сафонкін володар диплома чеської Академії наук імені Масарика, медалі Франца Кафки від Європейського товариства Праги, а також призу Міжнародного альянсу Сальвадора Далі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У столиці з'явився амстердамський дворик
За визначенням експертів, унікальність техніки Сафонкіна полягає в продовженні традицій старих майстрів: він використовує багатошарове, особливе накладання фарби, з подальшими лесуваннями, класичною побудовою композиції, кольору і передніх планів.
Мистецтвознавці порівнюють його з Брейгелем та Босхом, називаючи "художником, який перебуває в напрузі між традицією і сучасністю".
До Києва у митця особливе ставлення. Він вважає українську столицю одним з енергетичних стовпів Всесвіту.
"Найголовніше - те, що мистецтво навіть у мізерних частинах дуже важливе для людини. Дуже важливе тим, що найтонші енергії харчуються речами зримими. Тут ви відчуєте символічне сприйняття світу, де переплітаються персональні сприйняття буття, життя й смерть, боротьба добра і зла - те, що важливе для мене, як для людини. Я думаю, кожен з вас після цієї виставки знайде для себе щось важливе та відкриє в собі незримі обрії, які кожен з нас відчуває", - сказав Сафонкін.
Відкриття виставки зібрало колекціонерів, арт-критиків, українських художників, бізнесменів й шоу-менів. На кілька хвилин спеціально приїхав Віктор Пінчук, щоб привітати художника. Серед гостей помітні були Слава Фролова, Ілля Ноябрьов, Євген Паперний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотограф 45 років фіксує силуети на корі дерев
Дійство відбувалося під класичну музику, гостей розважали три химерні музи-фурії. Запрошені мали змогу отримати у подарунок альбом робіт Віктора Сафонкіна, кожен бажаючий міг взяти автограф у майстра.
Директор музею ім. Ханенків Віра Виноградова зізналася, що цей захід є для музею випробуванням. "Для нас ця виставка э своєрідним експериментом, - зазначила вона. - Коли Віктор звернувся до нас з пропозицією проекспонувати його твори у нашому музеї, ми погодилися, тому що нам цікаві тенденції в сучасному мистецтві, які апелюють до кращих зразків минулих часів".
Натомість, Йозеф Кібліцький, директор музейно-виставкових програм Державного Російського музею вважає, що картини Сафонкіна чудово вписуються у класичну атмосферу.
"Одні можуть сперечатися, інші будуть дивуватися, ще хтось буде з ним дискутувати або вітати. Але він добре вписується в ці стіни, добре виглядає зі старим живописом ... Для нас виставка Сафонкіна була, в першу чергу, сюрпризом. Він полягав у тому, що людина, яка не має професійної підготовки академічної школи, змогла собі придумати такий світ і реалізувати його не на території Росії, а в Празі. Ми бачимо дух романтизму, Кафки, містицизму", - вважає він.
Коментарі