четвер, 25 липня 2019 17:02

Проект ЛакіБукс презентував книгу "Геноміка" у лісовому таборі - Сергій Токарєв

 

Благодійний видавничий проект ЛакіБукс став партнером Видавництва Старого Лева у підготовці для української публіки книги мексиканських авторів Майнеро Франсіско Хав'єр Соберона та Берґна Моніка "Однакові чи різні? Геноміка".

"Рік тому в проекті ЛакіБукс вийшла книжка української письменниці Аліни Штефан "Літо довжиною в ДНК" про розвиток біотехнологій. "Геноміка" продовжує лінію книжок про генетику та здобутки науки в цьому напрямку. Ця книжка дозволяє поринути в світ ДНК, генів, геномів та знайти відповіді на найостріші біологічні питання", – розповідає ініціатор проекту ЛакіБукс та співзасновник IT-компанії Lucky Labs Сергій Токарєв.

Зокрема, книга пояснює дітям основи науки генетики та відповідає на питання - що у нас всіх спільного, та чому ми всі такі різні.

"Різноманіття на книжковому ринку пропонує найвибагливішим любителям читання якісну літературу, тож і ми намагаємось знаходити можливості для поповнення фонду нашої бібліотеки не лише літературою для дозвілля, а і пізнавальною та науково-популярною. Такою літературою цікавляться переважно користувачі юнацького віку та молодь: це має бути якась мотиваційна література, екологічна та пізнавальна. Юні користувачі нашої бібліотеки завжди із цікавістю чекають на таку літературу і з великим інтересом читають та діляться з однолітками", – розповідає Світлана Годун, провідний бібліотекар Іванківської центральної районної бібліотеки.

 

Для презентації "Геноміки" проект ЛакіБукс разом із Іванківською бібліотекою завітали до лісного табору "Древлянська січ", організованого "Школою спортивних єдиноборств "Берсерк", до презентації приєднався рой пластунів із села Прибірськ. Провела презентацію посеред лісу популяризаторка науки, генетик, старший науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця Тетяна Древицька.

"Всі нові технології та нові методи лікування – результат функціонування науки. Рівень розвитку науки в будь-якій країні відображає загальний інтелектуальний рівень суспільства. Дуже важливо демонструвати дітям, що наука – це весело, цікаво і корисно. Говорити про те, що в Україні займаються наукою, викликати та розвивати зацікавленість, популяризувати наукові знання та наукове мислення", вважає Тетяна Древицька.

На початку відбулась лекція, яка дала усім присутнім уявлення про те, що таке гени, ДНК, та для чого їх досліджують. Потім прийшов час експериментів. Усі діти змогли абсолютно самостійно виділити ДНК із банану та кавуна за допомогою побутових засобів. І виявилось, що її можна побачити неозброєним оком, та, навіть, забрати додому, як сувенір. Бананова ДНК виявилась особливо цікавою для аудиторії.

 

"Найбільше мене здивувало, що ДНК людини і банану на 50 відсотків однакове. Я виділила сама ДНК банану, а отже бачила і половину того, з чого зроблена я сама. Це дуже дивно, але дуже цікаво. Тепер я хочу більше дізнатись про те, як людина влаштована, і чому ми усі такі різні", – ділиться враженнями відвідувачка презентації Оксана.

Після практичної частини діти задавали питання щодо генетики та розвитку людини лекторові. За найкращі питання маленькі дослідники отримали свій примірник "Геноміки".

Зараз ви читаєте новину «Проект ЛакіБукс презентував книгу "Геноміка" у лісовому таборі - Сергій Токарєв». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі