Цього року українські вузи вперше не підвищили вартість контракту, а деякі з них навіть знизили (наприклад, КПІ). Винятком не став і КНУ ім. Т. Шевченка - там вперше не підняли ціну на жодну спеціальність. Як пояснив проректор з науково-педагогічної роботи вузу Володимир Бугров, це пов'язано з тим, що університет виграв кілька грантів, що дозволило оновити технічну базу і, відповідно, не знадобилося підвищувати розцінки.
Варто відзначити, що за законом ВНЗ мають право піднімати вартість навчання в межах інфляції. Але, як повідомили у вузах, є й інші пояснення такої тенденції.
"Зараз проблеми з контрактниками: в останні роки все менше випускників шкіл і тих, хто хоче отримати вищу освіту. Контракт коштує дорого, а роботу після вузу знайти складно. Тому все більше молодих людей обмежуються навчанням в коледжі, яке дешевше і коротше, ніж в університеті, і йдуть працювати. Плюс до всього, серед самих вузів велика конкуренція. Наприклад, багато приватників пропонують вивчитися дешевше, ніж державні вузи", - пояснила ситуацію начальник планово-фінансового відділу НАУ Наталія Муравська.
Тому, за словами експерта, виші розуміють, що підвищувати ціни не має сенсу. З такою позицією погоджуються і в інших університетах.
"Піднімати ціни - собі дорожче. Можна не дорахуватися абітурієнтів", - заявив заступник відповідального секретаря приймальної комісії НПУ ім. М. П. Драгоманова Микола Чумак.
Коментарі
21