Голова Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін зізнався, що серед висланих співробітників посольств є російські шпигуни.
"У числі співробітників МЗС є офіційні представники нашої служби. Серед них і кілька офіцерів безпеки. Ці особи були офіційно представлені в цих країнах як співробітники СЗР. Вони забезпечували взаємодію зі спецслужбами цих країн на так званому партнерському каналі", - наводить слова Наришкіна "Новое время".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цивілізований світ позбавляється російських шпигунів — Огризко
Наришкін запевняє, що Росія вдаться у заходів у відповідь.
До переліку країн, які висилають російських дипломатів, приєдналася і Чорногорія. Одного з російських чиновників оголосили персоною нон-ґрата. Пояснили це як акт солідарності з Великою Британією.
"Чорногорія прийняла це рішення в тісній координації з союзниками. Керувалися інструкцією, прийнятою членами ЄС і НАТО через застосування на території Сполученого Королівства хімічної зброї", - повідомляють у прес-службі Чорногорії.
Проте кілька країн відмовилися висилати російських дипломатів. Такими стали Австрія та Болгарія.
4 березня в британському Солсбері отруїли екс-полковника запасу ГРУ РФ Сергія Скрипаля, який працював і на британські спецслужби, а також його дочку Юлію. Захід упевнений, що до отруєння Скрипалів речовиною А234 причетна Росія, а РФ це заперечує.
У відповідь на це Велика Британія вислала 23 російських дипломатів і призупинила дипломатичні контакти з Москвою. До аналогічних дій вдалися 24 країни. Найбільше дипломатів висилають США та Велика Британія - 60 та 23 відповідно. На 3-му місці Україна - 13 росіян.
Коментарі