У ніч проти четверга, 20 жовтня, східна частина столиці Таїланду і провінція Нонтхабурі виявилися повністю затопленими, при цьому вода рухається до центру Бангкока.
Найбільше за останні півстоліття сезонна повінь у Таїланді, викликана сильними затяжними дощами, призвела до критичної ситуації в центральних і східних регіонах країни. Загинуло понад 300 осіб, постраждало близько 3 мільйонів.
У середу ввечері урядовий Центр боротьби з повінню ухвалив "пожертвувати" східними районами Бангкока заради порятунку від повені середмістя. Три із семи шлюзів (два на річці Чаопрайя і один на одному з обвідних каналів) були вночі відкриті для проходу води в провінцію Нонтхабурі, яка фактично є частиною Бангкока, не входячи в нього адміністративно, і в східні райони міста - Мінбурі, Клонг Самва і Сай Май.
"Ми зобов'язані врятувати центр Бангкока, тому що розташовані в середмісті банки, фінансові та управлінські установи будуть відігравати величезну роль у відновленні нормального життя після повені", - заявив один з керівників Центру, міністр інформації і інформаційних технологій Анудіт Накхонтхап.
За ніч усі шість районів провінції Нонтхабурі і значна частина східного Бангкока опинилися під півтораметровим шаром води, повідомляють ЗМІ Таїланду.
Вранці в четвер прем'єр-міністр Їнглак Чинават у телезверненні до жителів Бангкока повідомила, що вода пробила шлюз у районі каналу Клонг Прапа (водопровідний канал) на північній околиці міста, канал розлився, і вода вздовж нього рухається в географічний центр міста - райони Самс і Маккасан.
Канал Клонг Прапа - один з найдовших у Бангкоку, він проходить від північних околиць до центру, через низку історичних районів, і закінчується в діловому середмісті.
За даними Департаменту іригації Таїланду, на північ від Бангкока в даний час накопичилося понад восьми мільярдів кубометрів води, що стікає в море з більш високих північних територій країни. На шляху цієї водяної маси стоїть Бангкок, захищений шлюзами, триметровими земляними валами і бар'єрами з мішків з піском.
За попереднім планом уряду, вода мала обійти місто зі сходу і заходу, не зачепивши міського центру.
Річка Чаопрайя в змозі пропустити через себе в море 200 мільйонів кубометрів води на добу. Експерти вважають, що обвідні канали на сході і заході Бангкока можуть "переробляти" не більш ніж 86 мільйонів кубометрів води на добу.
Коментарі
1