Індійські вчені з міста Кашмір клонували рідкісну гімалайську козу, вовну якої використовують для виготовлення пашміни та кашеміру. Ведучий вчений проекту - Ріаз Ахмад Шах, зазначив, що клонування цього виду допоможе розширити виробництво цінної пашміни, оскільки клонували вчені саме жіночу особину. Козеня назвали Нурі.
Особливий вид кашмірських кіз, що водиться лише у найпівнічнішому штаті Індії, на межі з Пакистаном та Тибетським плато Китаю, характерний своїм теплим та густим підшерстком, який і використовують у виготовленні пашміни - найтоншої та найніжнішої вовняної тканини.
В Індії тварину клонують не вперше: 2009 року Ріаз Ахмад Шах вже брав участь у першій спробі клонування буйвола Гаріма. Більше 8 років Шах разом зі своїми колегами готувався до створення Нурі, яка народилась 9 березня цього року.
"Технологія лімітована і може бути використана лише кількома країнами світу. Нам доводилось працювати день і ніч, аби досягти результату", - розповідає Шах, - "думаю, клонування може стати порятунком для рідкісних тварин та окремих зникаючих видів."
Коментарі