Рада безпеки Нідерландів за півтора роки так і не надіслала запит українському урядові на отримання первинних радіолокаційних даних польоту збитого над Донбасом Boeing-777.
Про це заявив колишній перший заступник міністра інфраструктури України Володимир Шульмейстер, передає "Європейська правда".
"Якби ми отримали такий запит, ми, звичайно, надали б дані", - сказав Шульмейстер.
Раніше слідча група в підсумковому звіті по MH17 заявила, що не отримала дані радара від України. Після того це питання ще протягом кількох місяців було предметом обговорення.
"Я був приголомшений, коли прочитав остаточну доповідь слідчої групи. Я на 100% упевнений, що у нас не було такого запиту. Я був у комітеті, який займається всіма питаннями, що стосуються MH17 від імені уряду. У цьому комітеті я сидів поруч із заступником прем'єр-міністра, керівником Украероруху та української науково-дослідної групи. Ми мали всі запити про надання інформації. Там ніколи не було запиту про необроблені радіолокаційні дані", - наголосив Шульмейстер.
Він також зазначив, що голландці завжди можуть відправити ще один запит, при цьому зауважив, що не знає, як вийшло таке непорозуміння з голландською стороною.
Як відомо, первинний радіолокатор, на відміну від вторинного, може виявити літак або невідомі літаючі об'єкти, навіть якщо вони не обладнані радіолокаційним маяком. На необроблених зображеннях також можуть бути знаки, які вказують на запуск ракет.
13 жовтня Рада безпеки Нідерландів оприлюднила фінальний звіт щодо катастрофи MH17. За висновками експертів, Boeing-777 авіакомпанії "Малайзійські авіалінії" був збитий над Донецькою областю в липні 2014 року ракетою, запущеною російським зенітно-ракетним комплексом "Бук".
Коментарі