четвер, 31 жовтня 2024 20:55

Станом на жовтень кількість заброньованих в Україні складає 906 тис. - Свириденко

Станом на жовтень кількість заброньованих в Україні складає 906 тис. - Свириденко
Станом на жовтень кількість заброньованих в Україні складає 906 тис. - Юлія Свириденко. Фото: me.gov.ua

Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про те, що через аномально швидке зростання кількості бронювань відстрочку від мобілізації отримали 1,5 млн чоловіків.

Вона зазначила, що це не відповідає дійсності, додавши, що справжнє число на третину менше. Про це міністерка розповіла в інтерв'ю Forbes.

"Це не відповідає дійсності. На піку у нас було 950 тис. "унікальних заброньованих". Коли зʼявилось бронювання через Дію, в певний момент статистика зросла до 1,049 млн осіб, але це через задвоєння, оскільки деякі компанії одночасно подавали документи й у паперовому, і в електронному вигляді", - сказала Свириденко.

За її словами, станом на кінець жовтня маємо 906 тис. заброньованих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Електронні відстрочки будуть доступні у "Резерв+" у листопаді - Міноборони

Повідомляється, що наразі влада з ініціативи Міністерства оборони здійснює аудит наданих бронювань, у цей період нові відстрочки не видають. З 25 жовтня процедура бронювання діє тільки для працівників, які були заброньовані до 31 травня.

Свириденко пояснила, що за підсумками аудиту можуть змінитися критерії критичності, зокрема щодо заробітної плати.

"Ми часто зустрічаємось із бізнесом, і вони говорять, що у них середня зарплата заброньованих приблизно 19 тис. і вище. Тому бізнес, з яким ми спілкуємось, говорить, що вони не проти, аби цей показник офіційно був вищим і відповідав реальному стану справ", - наголосила міністерка.

Крім того, Свириденко зауважила, що статус критичних в Україні зараз мають 19 730 підприємств, з них близько 9500 були визначені регіонами, решта - міністерствами.

У перші дні аудиту підприємств, які бронювали своїх працівників від мобілізації, було виявлено понад 40 тис. військовозобов'язаних, заброньованих з порушеннями.

Щонайменше 20% компаній після аудиту з великою ймовірністю втратять статус критичних підприємств. Це стосується тих, хто спочатку не мав би потрапити до цього списку. Багато з цих компаній могли торгувати квотою на бронь.

Інша проблема в тому, що підприємства, які дійсно потребують бронювання, не зможуть цього зробити у найближчі тижні й побоюються, що "ТЦК встане біля входу та мобілізує більшу частину працівників".

Зараз ви читаєте новину «Станом на жовтень кількість заброньованих в Україні складає 906 тис. - Свириденко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі