Як заявив в четвер на брифінгу в МЗС прес-секретар білоруського зовнішньополітичного відомства Андрій Попов, участь білоруських військових в діях в гарячих точках заборонені білоруським законодавством. "Цього не було і не буде", - підкреслив Попов.
Участь білоруської сторони в Колективних силах оперативного реагування, за словами прес-секретаря МЗС, буде реалізована в рамках білорусько-російського угрупування військ в західній зоні відповідальності ОДКБ.
Як раніше повідомлялося, учасники саміту ОДКБ 4 лютого в Москві висловилися за формування Колективних сил оперативного реагування. У саміті брали участь президенти країн-членів ОДКБ - РФ, Білорусі, Вірменії, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану та Киргизії. Всі документи про формування Колективних сил оперативного реагування були підписані.
Участь білоруських військових в діях в гарячих точках заборонені законодавством
Зокрема, члени ОДКБ вирішили створити сили постійної бойової готовності з об"єднаним командуванням та місцем постійної дислокації. Ці сили передбачається використовувати для відбиття військової агресії, проведення спеціальних операцій по боротьбі з міжнародним тероризмом і насильницькими проявами екстремізму, транснаціональною організованою злочинністю, наркотрафіком.
Також сили ОДКБ братимуть участь в ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.
В кінці грудня минулого року Рада Федерації ратифікувала Угоду про миротворчу діяльність ОДКБ. Угода передбачає колективні дії держав ОДКБ із запобігання, заборони та припинення військових дій між державами або в межах держав. Причому, як наголошується в угоді, дії можуть бути як мирного, так і примусового характеру, з використанням військового, міліційного та цивільного персоналу.
Рішення про проведення миротворчих операцій ухвалюватиметься Радою колективної безпеки ОДКБ на підставі офіційного звернення держави-члена про проведення на його території миротворчої операції або Ради безпеки ООН про проведення миротворчої операції на території держави, що не входить в ОДКБ.
До складу Колективних сил оперативного реагування увійдуть 98-а гвардійська повітряно-десантна дивізія, що дислокується в Іваново, а також 31-а гвардійська десантно-штурмова бригада, що дислокується в Ульяновську. До них на постійній основі приєднаються підрозділи інших країн ОДКБ. Як вирішили члени ОДКБ, місцем постійної дислокації оперативних сил стане територія Росії.
За матеріалами NEWSru.com, Lenta.ru
Коментарі