пʼятниця, 07 грудня 2012 10:04

Портрети із соломки - майже ювелірна робота
17

Фото: Фото: Валерія Радзієвська

76-річний уманець Іван Сердюк З0 років створює картини з соломки. До цього художник вивчав карбування по металу, кераміку, флористику. Каже, соломка — дуже давній матеріал, тому найбільше його картин саме з неї.

"Техніка аплікації злаковими стеблами давня, як світ. Соломка служить людині споконвіку. На ній спали, нею вкривали дахи, аплікації ж породили декоративні вироби. Солома — дуже теплий матеріал".

Аплікація злаковими стеблами — майже ювелірна робота. Майстер розповідає, що спочатку він малює картину, а потім робить на ній аплікацію з соломки. Розпластані стебла пшениці художник спочатку обрізає, а потім сортує за кольором. З них вирізає окремі деталі зображення. Вже по тому майстер обирає ті чи інші стебла, коли викладає аплікацією картину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юрій Камишний пише 3D-картини: виводить зображення за рамки полотна

Готову картину покриває лаком. Над однією картиною працює не менше місяця.

"Основний колір соломки лишається незмінним. А для надання інших барв, наприклад, одягу, соломку фарбую".

Більшість картин художника — ілюстрації до народних пісень. Є і портрети — вони особливо скурпульозні — солом'яними стеблами художник намагається відтворити кожен м'яз обличчя.

Соломку для своїх робіт художник бере в Уманському педагогічному університеті — на університетській агростанції, де біологи досліджують злакові.

 

Зараз ви читаєте новину «Портрети із соломки - майже ювелірна робота». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі