Сантиметри на талії покажуть, скільки вам залишилось жити

Зайва вага – це не боляче спочатку, але дуже боляче і страшно потім

Скільки і як вам залишилося жити? Покажуть сантиметри на талії.

"Я свою Наталию узнаю по талии: где пошире талия - то моя Наталия". В народі є безліч подібних примовок, які викликають у нас усмішку.

В народі все ще побутують асоціації про повноту і доброту, про те, що "хорошої людини має бути багато". Люди худорляві у віці за 40+ стають рідкістю, бо навколо все більше тих, хто носить зайві кілограми.

Коли я заходжу в супермаркет і роздивляюся навколо, то переважна більшість - це ті, кому терміново потрібно зменшити свою вагу. Але, як правило, вони стоять біля полиць і кладуть у свої візочки таку їжу, яка зробить їх ще товщими, а потім важко хворими і не дожившими своїх можливих років.

Світ товстішає. Через 5-6 років 40% чоловіків і 50% жінок на Землі матимуть надмірну вагу та страждатимуть від ожиріння

Світ товстішає. Через 5-6 років 40% чоловіків і 50% жінок на Землі матимуть надмірну вагу та страждатимуть від ожиріння.

90% ожиріння навколо - це аліментарне, тобто "наїджено-напите", яке розвивається від систематичного переїдання та сидячого життя.

Харчова залежність - це та сама залежність, як і алкоголізм та наркоманія.

Для діагностики ожиріння ВООЗ запропонувала користуватися таким показником, як індекс маси тіла (ІМТ або Body Mass Index, BMI). Більш, ніж 25% у чоловіків та 30% у жінок є ознакою ожиріння.

Талія - є точним маркером того, що коїться з Вашим тілом.

Якщо Ви жінка з окружністю талії понад 80 см, та чоловік з окружністю талії понад 94 см, то вважайте, що заїхали далеко

Якщо Ви жінка з окружністю талії понад 80 см, та чоловік з окружністю талії понад 94 см, то вважайте, що заїхали далеко. Чим далі від цих цифр, тим більші ризики мати хворі стерті суглоби, запливше жиром серце, забиті атеросклерозом судини, страждаючий від дефіциту кисню мозок, запалення в усьому тілі (так звані системні запалення), високий ризик раку, аутоімунних хвороб, цукрового діабету, гіпертонії ну і просто постійного дискомфорту, втоми, низької масооцінки і невтішних прогнозів щодо тривалості життя.

"Да ну прямо вже все так страшно, не треба нас лякати", - можете подумати Ви. Але реальність набагато страшніша. Поцікавтеся-но лише, що означає жити з інсультом, інфарктом, цукровим діабетом, сліпотою, гангреною або мати в родині лежачого родича, з яким це трапилось. Чи з Альцгеймером. Чи з раком.

А все починається із маленьких деталей, на які просто не звертаємо уваги. Зокрема, із замка, який не сходиться на талії.

Із жуванням під час перегляду серіалів. "Я заслужила цей тортик". "Полнеют не от котлет, а от лет". Зниження відчуття ситості. Психологічної залежності від їжі. Втрати контролю над кількістю вжитої їжі. Вживання великої кількості їжі без відчуття голоду. Інсулінорезистентності. Стеатозу печінки на УЗД (по-простому - ожиріння печінки). І багатьох інших криків тіла про допомогу.

Зайва вага - це не боляче спочатку, але дуже боляче і страшно потім.

Поки молодий, організм терпить і працює за межею своїх можливостей

Поки молодий, організм терпить і працює за межею своїх можливостей: виснажуються клітини підшлункової залози, які безкінечно виділяють і виділяють інсулін, бо ми постійно жуємо, перекусуємо, солодимо і не зупиняємось.

Я закликаю кожного з Вас тримати своє тіло всіма можливими способами в нормальній вазі.

Бо навколо нас, окрім зайвих кілограмів, ще безліч причин угробити своє здоров'я - безконечні малі та великі стреси, забруднення середовища, куріння та алкоголь, недосипання і всяка інша фігня.

Зрештою, це культура.

Ми хочемо жити в крутій високотехнологічній країні, а не можемо знайти 60 хвилин в добі, щоб зробити вправи з гантелями, повіджиматися, спотіти.

У нас є все, щоб тримати своє тіло в хорошому стані. Ми не раби, не кріпаки, ми вільні люди, в яких - безліч можливостей.

У нас є все, щоб тримати своє тіло в хорошому стані. Ми не раби, не кріпаки, ми вільні люди, в яких - безліч можливостей

Не потрібно чекати дня Х, коли виставлять діагноз "поздно піть боржомі", "цікавитися здоровим способом життя" і тренувати лише великий палець руки, гортаючи стрічку в соцмережах.

Беріть і робіть!

Є безліч сторінок в Інстаграмі, Ютюбі і ФБ, де показують комплекси вправ для тіла.

Ходіть сходами вгору-вниз. Ви активуєте інсулінові рецептори на поверхні м'язевих клітин і не дасте розвинутися інсулінорезистентності.

Стійте в планці.

Найміть тренера, якщо не можете самі.

Заведіть папужку і навчіть його щоранку кричати Вам "рухайся, бо вмреш!" (єдина умова - папужка має літати, бо всяка клітка - це зло).

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі