Авокадо знижує рівень "поганого" холестерину і підвищує "хорошого"

Наше тіло – найбільша цінність

Глутатіон - це маленька внутрішньоклітинна молекула (синтезується в печінці). Один із найпотужніших природних антиоксидантів, необхідних для процесу детоксикації. Один із "ключів" до довголіття (вміст глутатіону у довгожителів вищий, ніж у "звичайних" людей).

Після 20 років вміст глутатіону зменшується зі швидкістю приблизно 10% кожні 10 років у здорових людей.

Високий рівень глутатіона запобігає розвитку патологій, посилює стійкість клітин організму до хімічних і фізичних факторів (забруднене повітря, хімічні речовини в побуті, повітрі, продуктах харчування, ліки).

Після 20 років вміст глутатіону зменшується зі швидкістю приблизно 10% кожні 10 років у здорових людей

Саме глутатіон виконує роль кон'югата ("зв'язувача") ксенобіотиків і полегшує їх виведення з клітин. Цим зменшує ризик розвитку хронічних захворювань і мутацій. Ксенобіотики - це речовини, чужорідні для організму (вихлопні гази, хімічні речовини, пестициди, неекологічні миючі засоби та косметика, більшість ліків).

Глутатіон:

• Збільшує середню тривалість життя;

• Захищає нервові клітини від утворення бета-амілоїдних бляшок і тим самим захищає від хвороби Альцгеймера (старечого слабоумства), тобто гальмує старіння мозку,

• Запобігає розвитку дегенерації сітківки (одна із причин втрати зору).

Виснажує синтез глутатіону:

• пластикові контейнери і пластикові упаковки для харчових продуктів;

• хлор у воді;

• формальдегід і стирол (принтери з тонером);

• погане харчування;

• хронічний стрес, депресія;

• світлове забруднення (спання з включеним світлом, комп'ютером, телефоном, вуличними ліхтарями, яке пригнічує синтез гормона мелатоніна).

Зелені овочі (авокадо, броколі, спаржа) є хорошим джерелом глутатіона

Зелені овочі (авокадо, броколі, спаржа) є хорошим джерелом глутатіона.

Авокадо багате олеїновою кислотою, що має виражений протизапальний ефект. Запалення - одна із провідних причин старіння, аутоімунних захворювань, атеросклерозу судин, старіння імунітету. Є дані, що протизапальний ефект авокадо подібний до ібупрофена та аспірина (нестероїдні протизапальні).

Регулярне вживання авокадо знижує рівень "поганого" холестерину (ЛПНЩ) на 32% і підвищує "хорошого" (ЛПВЩ) на 11%, та знижує рівень тригліцеридів на 20%.

Фолати (походить від латинського "фоліум" - листок) - натуральна форма вітаміну В9.

Фолати (походить від латинського "фоліум" - листок) - натуральна форма вітаміну В9

При дефіциті фолатів росте рівень гомоцистеїну (маркера серцево-судинних проблем та хвороби Альцгеймера), падають розумові здібності, росте ризик ракових пухлин та розвитку внутрішньоутробних патологій у майбутньої дитини.

Харчування, багате фолатами на 90% запобігає розвитку дефектів нервової трубки у новонароджених дітей та на 40% скорочують ризик вроджених вад серця.

Шпинат - є одним з кращих джерел фолатів. Їх також багато у листових овочах - салат, брюсельська капуста і авокадо.

Холін важливий компонент для мембран нервових клітин, покращує пам'ять. Є гепатопротектором і ліпотропною речовиною (захищає печінку). Дефіцит холіну веде до відкладення жиру в печінці, ураженню нирок.

Холін важливий компонент для мембран нервових клітин, покращує пам'ять

Горошок багатий не лише холіном, але й інуліном, флавоноїдами (природними протизапальними фітонутрієнтами).

Є також джерелом рослинних білків, тому особливо потрібний у харчуванні після 40+ і вкрай необхідних у харчуванні тих, кому 50+, коли потрібно зменшувати кількість тваринних білків.

Наше тіло - найбільша цінність, яка в нас є. Правильна їжа допомагає нашому тілу почуватися здоровим, а нам - щасливим.

Р.S. Суп із свіжого шпинату, замороженого горошку і сирого авокадо.

Шпинат з горошком зварити, додати ложку вершків, свіжу зелень петрушки, свіжі листя шпинату, стигле авокадо і збити в потужному блендері до пюре.

У готову страву додати пару крапель хорошої оливкової олії першого холодного віджиму і кілька шматочків стиглого авокадо.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі