середа, 13 серпня 2008 18:47

Українці вибороли чотири бронзові медалі

Четвертого змагального дня Олімпіади в Пекіні українська збірна здобула три бронзові медалі. Напередодні дзюдоїст 24-річний Роман Гонтюк виборов першу нагороду.

Другу бронзу до скарбнички збірної поклали олімпійці-дебютанти 20-річний Олег Кваша й на рік старший Олексій Пригоров у синхронних стрибках у воду з 3-метрового трампліна. Вони поступилися срібним медалістам росіянам Дмитрові Саутіну та Юрієві Кунакову і переможцям змагань китайцям Ван Феню та Цинь Каю. Другий стрибок нашої пари був невдалим. Але решта спроб виявилися успішними.

— Ми сподівалися, що піднімемося на п"єдестал, але вголос про це не говорили, навіть один одному, — каже Олексій Пригоров. — Я до цієї нагороди йшов 12 років. Це була мрія мого життя.

За кілька годин після цього українка Наталя Давидова, 23 роки, виборола бронзову медаль у змаганнях із важкої атлетики. У ваговій категорії до 69 кг вона підняла 250 кг (115 кг у ривку та 135 кг у поштовху). Чемпіонкою стала китаянка Лі Чунхонг із новим світовим рекордом — 286 кг у сумі.

2006-го Давидова здобула срібло на першості Європи з важкої атлетики. Наступного року — бронзу світового чемпіонату. Наталія народилася в Читинській області Росії. Нині живе в Чернігові. Неодружена, любить читати.

Четверту за рахунком бронзу для України здобув 26-річний Армен Варданян. У вирішальному поєдинку наш майстер греко-римської боротьби у ваговій категорії до 66 кг поборов болгарина Ніколу Гергова. Для Варданяна це другі Олімпійські ігри. В Афінах-2004 він став п"ятим. Армен народився в місті Ленінакан у Вірменії. У 10 років почав займатися боротьбою. Через сім років переїхав до Запоріжжя. Неодружений, захоплюється кросвордами.